Tiktok Takipçi Satın Al

Nokia, 5G İçin Intel ile Çalışacak

Nokia, Intel’in yakın zamanda duyurulan Atom P5900 işlemcisi (eski adıyla Snow Ridge) üzerinde çalışmak da dahil olmak üzere Intel ile 5G altyapı üzerinde işbirliğini duyurdu.

Nokia ayrıca ortak bir mimari için bulut veri merkezi çözümünde Cascade Lake’i de benimseyecek.


Intel, geçen hafta başında 5G ağı altyapısı için işlemci portföyünü açıkladı (bunu ilk olarak Mobil Dünya Kongresi’nde duyurmayı planladı). Atom P5900 serisini baz istasyonları için ilk x86 SoC olarak tanıttı. Nokia, ZTE ve Ericsson’un evlat edindikleri söyleniyordu ve Intel 2021 yılına kadar% 40 pazar payı için yol aldığını iddia etti.

Intel’in işlemci özelliği, şu anda gönderimde olan Nokia’nın AirScale radyo erişim ürünlerinde bulunmaktadır. AirScale, Nokia’nın Powered by ReefShark serisinin bir parçasıdır. Nokia, yaptığı açıklamada, Nokia, AirScale portföyünde ReefShark’ı yaygın bir şekilde benimseyerek, performansı önemli ölçüde artırıyor ve 5G ağ sunumlarının enerji ayak izini düşürüyor.

Intel ve Nokia arasında iş ortaklığı

Nokia, 5G İçin Intel ile Çalışacak

Nokia, yeni ReefShark yonga setlerinin performansı artırdığını ve enerji ayak izinin azaldığını söyledi. Daha önce Intel Custom Foundry’nin 10nm işlem teknolojisinden yararlandığı söylentileri vardı, ancak Nokia işlem teknolojisini belirtmedi. 10nm’lik gecikmelerden sonra Intel’in döküm işine hala ne kadar bağlı olduğu ve bunun döküm işinin benimsenmesini etkileyip etkilemediği belirsiz.

Ayrıca Nokia, AirFrame bulut veri merkezi çözümünde en yeni, ikinci nesil Xeon Ölçeklenebilir işlemcileri kullanmaya devam edeceğini söyledi. Nokia, bunun Intel’in geçen hafta açıkladığı Cascade Lake yenilemesi anlamına gelip gelmediğini açıklamadı , ancak bunun buluttan kenara ortak (Intel) bir mimarinin faydalarını gerçekleştirdiğini söyledi. Nokia ayrıca AirScale vRAN ve 5G çekirdek çözümleri için Xeons kullanıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu