Instagram’a WhatsApp Benzeri Mesaj Özelliği Geliyor!

Instagram şu anda kullanıcıların platforma katılımını artırmak için bir dizi yeni özellik üzerinde çalışıyor.

Facebook’a ait Instagram, Alessandro Paluzzi tarafından tespit edildiği gibi, kullanıcıların doğrudan mesajları iletmesine olanak tanıyan yeni bir özellik geliştiriyor. Yanlış kişiye gönderdiyseniz, sil seçeneğini tıkladığınızda herkes için ileti silinir. WhatsApp kullanıyorsanız, bu fikri zaten biliyorsunuzdur.

Ancak, bir iletinin aynı anda daha fazla kişiye iletilip iletilemeyeceği açık değildir. Her ne kadar Facebook, sahte haberlerin yayılmasını önlemek için mesajı bir seferde beş veya daha az ile sınırlayacaktır – bu, WhatsApp’a yaptıklarına tam olarak benzer. Instagram’ın yeni özelliği, mesajları başka kullanıcılara iletmenizi sağlayacak.

Instagram'a WhatsApp Benzeri Mesaj Özelliği Geliyor!

Instagram, kullanıcıların yorumları sabitlemesini sağlayacak başka bir yeni özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik ve doğrudan mesaj iletme özelliği şu anda geliştirme aşamasındadır, yani bu özellikler herkesin kullanımına sunulması için bir süre beklemek zorunda kalacağız.

Öte yandan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, uzun bir zamandır şirket çatısı altındaki WhatsApp, Instagram ve Messenger’ın mesajlaşma altyapısını birleştirmeyi planlıyor. Plana göre her üç uygulama da bağımsız olarak yoluna devam edecek; ancak aynı mesajlaşma altyapısında.

Instagram'a WhatsApp Benzeri Mesaj Özelliği Geliyor!

İLGİLİ İÇERİK:  Audi’nin Robotik Kıyafeti Skelex 360 Türkiye’de!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu