Tiktok Takipçi Satın Al

Netflix Ücretlerine Zam Yolda! Türkiye’de Fiyatlar Değişecek mi? (GÜNCELLEME)

Dünyanın en popüler dizi/film platformu Netflix’e zam yolu gözüktü. ABD kaynaklı dev medya şirketi fiyat politikasında değişikliğe gidiyor.

Yeni alınan bilgilere göre Netflix fiyat konusunda zama gidiyor. Aylık abonelik sistemi ile milyonlarca üyesine hizmet veren Netflix, abonelik ücretlerine zam getiriyor. ABD kaynaklı televizyon kuruluşu CNBC’nin ortaya çıkardığı habere göre Netflix‘te 3 ayrı aylık abonelik planı mevcut. 3 farklı paket diyebiliriz aslında. Bu aylık abone paketleri için her birine %13~18 arasında artış gerçekleştirecek.


Netflix Ücretlerine Zam Yolda! Türkiye'de Fiyatlar Değişecek mi? (GÜNCELLEME)

Netlfix’in; 8 dolar ücretindeki temel planının artık 9 dolar, 11 dolar fiyatındaki standart planının 13 dolar ve 14 dolar değerindeki özel planının 16 dolar seviyesine yükseltildiği belirtiliyor. Halihazırda Netflix’in planlarından birisine üye olan kullanıcıların değişikliklerden 3 ay kadar sonra etkilenmeye başlayacağı belirtilirken, Netflix’e yeni üye olacak kullanıcıların platformdan yararlanabilmek için zamlanmış fiyatları ödemesi gerekiyor.

ABD’deki kullanıcılarını ABD doları cinsinden faturalandırma yaptığı onlarca Latin Amerika Ülkesi’ni etkilemiş durumda. Netflix Türkiye cephesinden her hangi bir açıklama gelmedi ama ilerleyen dönemlerde bu zamlardan ülkemizdeki Netflix kullanıcılarının da etkileneceği düşünülüyor.

:: GÜNCELLEME (Netflix Türkiye’den resmi açıklama gelmiştir.)

Dün ABD kısmında ücretlere zam konusunu ele almıştık bugün ise Netflix Türkiye cephesinden bir resmi açıklama geldi ve açıklamaya göre Türkiye fiyatlarında değişiklik söz konusu olmayacağı yönündedir. İşte o açıklama; “Netflix abonelik ücreti artışları her ülkeye özel olarak gerçekleştiriliyor. ABD pazarında görülen artış, tüm dünyada ya da Türkiye’de benzer bir artışın yaşanacağı anlamına gelmiyor.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu