Tiktok Takipçi Satın Al

NASA’nın Çevrimiçi Fotoğraf Kabini ile Mars’ta Fotoğraf Çekin

NASA, sizin ve arkadaşlarınızın Perseverance gezgini ile Mars’ta poz vermenizi sağlayan bir AR filtresi oluşturdu.


Uzay boşluğu hala insanlığın çözmek için can attığı birçok sır barındırıyor. NASA, 2030 yılına kadar insanları Kızıl Gezegene götürmeyi umduğundan, son zamanlarda insanlar özellikle Mars’ı çevreleyen sırlarla ilgileniyor.

NASA’nın Perseverance gezgini, Perşembe öğleden sonra Mars’a başarıyla indi ve uzay araştırmalarındaki bu inanılmaz başarıyı kutlamak için interneti almak için küçük bir şey kurdu.

Mars’ta Selfie Nasıl Çekilir?

NASA’nın en yeni çevrimiçi etkileşimli özelliği, sanal bir fotoğraf kabini biçiminde gelir. Perseverance’ın yanındaki Mars yüzeyi veya ajansın Jet Propulsion Laboratuvarı dışında olmak üzere, kendinizi sekiz arka plandan birine yerleştirmenize olanak tanır.

NASA İletişim Yöneticisi Marc Etkind, “NASA’nın beşinci Mars gezgini olan Perseverance, olağanüstü bir mühendislik soyuna ve görev ekibine sahip. Tüm dünyayı bu heyecan verici olayı bizimle paylaşmaya davet etmekten heyecan duyuyoruz,” dedi.

Sosyal medyanın, #CountdownToMars ve #mars2020 hashtag’leriyle birlikte Mars’ta poz veren heyecanlı netizenlerin sahte özçekimleriyle dolması çok uzun sürmedi.

NASA'nın Çevrimiçi Fotoğraf Kabini ile Mars'ta Fotoğraf Çekin

Fotoğraf kabini de tek kişinin bulunduğu fotoğraflarla sınırlı değil. İsterseniz, bazı kullanıcıların yaptığı gibi, tüm insan gruplarını veya evcil hayvanınızı Mars’a koyabilirsiniz:

https://twitter.com/erinbiba/status/1362533013503025161?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1362533013503025161%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.makeuseof.com%2Fnasa-mars-photo-booth%2F

Konuları başka arka planlarda düzenlemek ister misiniz? Photoshop’ta şeffaf arka planlar oluşturmayı öğrendikten sonra bunu yapmak kolaydır.

NASA’nın Diğer Etkileşimli Özellikleri

Ajans, geçen yaz Mars 2020’nin piyasaya sürülmesinin ardından, NASA web sitesinde ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, kendi evinizin rahatlığından misyonuna katılmanız için birçok yol sundu . Mars fotoğraf kabini, listedeki en yeni özelliktir.

Örneğin, NASA, görev kontrol kulaklığınızı takmanıza veya sahnenize bir 3D Mars gezgini yerleştirmenize izin veren Facebook ve Instagram AR filtreleri oluşturdu . Kameraya çıkmamayı tercih ediyorsanız, bunun yerine adınızı gelecekteki bir Mars keşif gezgininin güvertesine yazdırmak veya Perseverance’ın içinde 3 boyutlu bir tur almak için kaydolabilirsiniz.

Mars 2020 Nedir?

Mars 2020, “Percy” lakaplı Perseverance gezgini ve Ingenuity adlı bir helikopter drone içeren, NASA’nın Mars Keşif Programı tarafından hazırlanan bir keşif görevidir. İki araç, geçmişte yaşanabilirlik ve yaşamın kanıtlarını bulmak için Mars’ın yüzeyini araştırmayı amaçlıyor.

Perseverance (Ingenuity ile birlikte) Temmuz 2020’de Dünya’dan fırlatıldı ve 18 Şubat 2021’de 20:55 UTC’de Mars’a indiği doğrulandı. Eski bir göl ve nehir deltasının bulunduğu yer olan Jezero kraterine indi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu