Photoshop’ta Arka Plan Nasıl Şeffaf Yapılır? (Transparan)

photoshop arka plan silme

Photoshop arka plan silme işlemi nasıl yapılır? Photoshop’ta bir arka planı kaldırmanız mı gerekiyor? Photoshop, işi kolaylaştıran birkaç araç sunar.

Adobe Photoshop’ta, platformun yapay zeka (AI) motoru olan Adobe Sensei’den yararlanan birkaç araç vardır. Bu araçlar, şeffaf arka planlar oluşturmak da dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanışlıdır.

Aşağıdaki eğitimlerde, birkaç farklı kolay yöntem kullanarak Photoshop’ta bir arka planı nasıl şeffaf hale getireceğinizi göstereceğiz.

Photohop Arka Plan T

Özetle, Photoshop’ta bir arka planı nasıl şeffaf hale getireceğinizi soruyorsanız, muhtemelen sorduğunuz şey şudur: “Photoshop’ta resmimden bir arka planı nasıl kaldırırım?” Ya da belki merak ediyorsunuz, “Photoshop’taki görüntümden arka planı nasıl silerim?”

Anlambilim bir yana, Photoshop’ta bir arka planı neden saydam yapmak isteyeceğinize dair birkaç yaygın neden şunlardır:

  • Diğer insanlar veya nesneler gibi dikkat dağıtıcı öğeleri kaldırmak için
  • Sanatsal bir portre oluşturmak için
  • Konunuzu tamamen farklı bir arka plana yerleştirmek için

Photoshop Arka Plan Temizleme

Bu yöntem, Photoshop’ta bir arka planı kaldırmanın en kolay yoludur. Ama bu senin imajına bağlı. Bu yöntem, konunuzun öne çıktığı ve açıkça tanımlandığı basit arka planlarınız varsa en iyi sonucu verir.

Bu fotoğrafı Pexels’den indirebilir ve takip edebilirsiniz. Görüntünüz Photoshop’a içe aktarıldığında , katmanı çoğaltmak için Ctrl + J tuşlarına basın. Not: Bu adımı atlarsanız, üçüncü adımda kullandığımız seçim seçeneklerini görmezsiniz.

Pencere > Özellikler 

Photoshop'ta Arka Plan Nasıl Şeffaf Yapılır? (Transparan)

Arka Planı Kaldır’ı seçin 

Photoshop'ta Arka Plan Nasıl Şeffaf Yapılır? (Transparan)

Saydam arka planınızı görüntülemek için Arka Plan katmanının solundaki Göz simgesini tıklayın 

Photoshop'ta Arka Plan Nasıl Şeffaf Yapılır? (Transparan)

Tek şeffaf katmanınız ile artık onu başka bir arka plana bırakabilir veya konunuzun öne çıkması için başka efektler oluşturabilirsiniz.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu