Tiktok Takipçi Satın Al

NASA, Japon Astronotlarının Aya Gönderilmesini Önerdi

NASA yöneticisi Jim Bridenstine gizlice Ay’a, Japon astronotları göndermek için ABD roketleri kullanabilir durumda olacak.

Belgeye göre Bridenstine, Japon hükümetinin Uzay Politikası Komitesi başkanı da dahil olmak üzere uzay endüstrisi liderleriyle bir araya geldiği resmi olmayan bir Eylül 2019 ziyaretinde öneride bulundu. Bridenstine, katılımcıları Japon astronotlarının ay yüzeyinde Amerikalılara katıldığı bir geleceği düşünmeye teşvik ettiği bildirildi.

Artemis Projesi


NASA ajansın Artemis programının bir parçası olarak Ay’a ABD astronotları dönmek için bazı çok iddialı planları var 2024 tarafından adlandırılan Ay’ın yörüngesinde bir araştırma uzay istasyonu kullanarak, Ay Geçidi bir sıçrama tahtası olarak.

Mayıs ayında, Japonya başbakanı Shinzo Abe kısmen uzay araştırmalarında bir işbirliğini görüşmek üzere cumhurbaşkanı Donald Trump ile bir araya geldi. Dört aydan daha kısa bir süre sonra NASA ve Japonya Havacılık Araştırma Ajansı, Artemis programı kapsamında birlikte çalışacaklarını açıkladı ve Japonya ABD’nin Gateway’i inşa etmesine yardımcı oldu.

NASA, Japon Astronotlarının Aya Gönderilmesini Önerdi

Mainichi’ye göre , hareket aynı zamanda Çin’in uzay hırslarını kontrol altında tutmanın bir yolunu da gösterebilir.

Yerküre’nin en güçlü ülkeleri Ay’ı stratejik karakol yapmak yarışıyor – ve Çin’dir yolunda iyi Ay’a ilk mürettebatlı misyonunu gerçeğe dönüştürmek için.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu