Kodlamanın Püf Noktaları Nelerdir? - TeknoDiot.com

Kodlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Abone Ol 

Bu makalemizde sizlere kodlama yaparken dikkat etmeniz gereken püf noktaları anlatıyoruz. Detaylar makalemizde…

Kodlamanın püf noktaları gelişen teknoloji ve yapay zeka teknolojileri sayesinde birçok kişinin araştırıp öğrenmek istediği teknolojik atılımlar arasında yer almaktadır.

Özellikle bazı ülkelerde ilkokul seviyesindeki çocuklara da kodlama dersleri ve eğitimleri verilmesi bu konun gerekliliğini gösterip öğrenmek isteyen kişilerin sayısının artmasına neden olmuş olduğu bilinmesi gerekmektedir.

Öncelikle kodlamanın kaba bir taabirle genel hattıyla ne demek olduğunu ve ne anlama gerektiği bilinmesi gerekmektedir. Kodlama genel bir deyiş ile bilgisayar, makineler ve teknolojik aletlere ne yapılacağını öğretme ve onların çalışmasını yönlendirme işlemi olduğu bilinmelidir.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Her ırkın her insanın kendini özel dili ve konuşma işleyişi olduğu gibi teknolojik aletlerinde bir nevi kendilerine özel dilleri vardır ve bu dili yönetme iş yaptırma eylemine kodlama denilmektedir. Günlük yaşamda devamlı olarak karşımıza çıkan örnekleri ise hesap makinesi, çamaşır makinesi, trafik lambaları, klimalar ve daha bir çok örneği vardır. Kodlama yapılırken püf noktalar nelerdir?

Kodlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kodlamanın En Önemli Özellikleri

Kodlamanın püf noktaları sıralandığında öncelikle yön vermek istenilen makineye ne yaptırılmak istendiğine karar vermektir. Sonrasında ise kullanıcıların rahatlığı iin dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar olarak şunlar örnek gösterilmektedir:

  • Arayüzler ve tasarımının incelikleri
  • Kullanıcıya yönelik olması
  • Üst düzeyde kalite
  • Üstün performans
  • Kullanıcıları riske atmayacak olması ve güvenlik
  • Verilen metodların sadece sorumluluğu yerine getiriyor olması

Kodlamanın Püf Noktaları Nelerdir? Kodlamanın Püf Noktaları Nelerdir? Kodlamanın Püf Noktaları Nelerdir? Kodlamanın Püf Noktaları Nelerdir? Kodlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kodlamanın Püf Noktaları Nelerdir? Kodlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Göz atın:   Mobil Uygulamalara Bir Günde 407 Milyon Harcandı

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu