Tiktok Takipçi Satın Al

Müzik Çalarken Video Kaydı Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde sizlere müzik çalarken video kaydının nasıl yapılacağını detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

Müzik çalarken video kaydı yapmak normal şartlar altında mümkün değildir. Çünkü ister i OS olsun, ister Android olsun tüm telefonlarda müzik çalarken video uygulaması açıldığında, müzik kesintiye uğramaktadır. Çoğu zaman telefon kullanıcıları dinledikleri güzel bir müzik eşliğinde video kaydı yapmak istemektedir. Bunun gerçekleşebilmesi için yapılabilecek olan şey; ek olarak bir uygulama kullanmaktır.


Günümüzde tüm dünyada yaygın olarak kullanılan Snapchat ve Instagram uygulamalarında, arka planda müzik çalarken video kaydı yapılabilmektedir. Arka planda video çalma esnasından, bu uygulamalar üzerinden çekilen videolarda müziğin sesi net olarak duyulmaktadır. Bu nedenle, iOS ve Android telefonlarda müzik çalarken video kaydı yapılabilmesi için bu iki program da kullanılabilmektedir. Bu programlarda müzikli video çekilebilmesi için; öncelikle müziğin başlatılması ve daha sonra uygulamanın açılarak video kaydının alınması gerekmektedir. Ayrıca kaydedilen bu müzikli videolar, söz konusu uygulamalarda paylaşılabileceği gibi aynı zamanda uygulama içerisinde, telefon galerisine kayıt edilebilmektedir.

Galeriye Kayıt Edilen Müzikli Videolar Nasıl Paylaşılır?

Telefonların kendi özelliklerinin kullanılması ile müzik içerikli video çekebilmek mümkün değildir ve bu sebeple müzik çalarken video kaydı yapmak için Instagram ya da Snapchat programı kullanılmaktadır. Bu uygulamalar, video ve fotoğraf paylaşımı yapılmak amacıyla kullanılmaktadır fakat bu uygulamalarda yapılan müzikli videolarının paylaşılması zorunlu değildir. Örneğin; Instagram’da çekilmiş olan müzikli bir videonun Instagram’da paylaşılmadan başka bir sosyal mecrada paylaşılabilmesi mümkündür. Bunun yapılabilmesi için Instagram’da hikâye bölümünde kayıt yapıldıktan sonra hikâyeyi gönder seçeneğinden önce ekranın sağ üst kısmında bulunan ok işaretinden videonun telefon galerisine indirme işlemi yapılmalıdır.

Telefonun galerisine indirilen Instagram videosu istenildiği zaman, istenilen sosyal medya uygulamasına yüklenebilmekte ve müzikli video paylaşımı yapılabilmektedir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir Yorum

  1. kardeşim tuşa basılı tutuncada olmuo snepçette inste kullanmıyorum o zaman ne yapabilirim???

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu