Tiktok Takipçi Satın Al

Mozilla, Firefox’tan Kompakt Yoğunluk Seçeneğini Kaldırıyor

Değişiklik çok sayıda olumsuz geri bildirim topladı, bu nedenle hala tersine çevrilebilmesi ihtimali var.

Firefox, yakında çıkacak Proton sürümüyle birlikte görsel olarak yenilenecek, ancak mevcut her özelliğin kesintiye uğramayacağı görülüyor.


Bunun nedeni, tarayıcının kullanıcı arayüzünün yüksekliğini azaltan Kompakt Yoğunluk seçeneğinin kaldırılmak üzere ayarlanmış olmasıdır.

Firefox Proton Nedir?

Firefox Proton, 18 Mayıs 2021’de piyasaya sürülecek olan Firefox 89’un takma adıdır.

Çoğu normal Firefox güncellemesinden farklıdır çünkü tarayıcının kullanıcı arayüzünün büyük bir revizyonuyla birlikte gelir. Hamburger menüsü ve yeni sekme sayfası gibi öğelere yepyeni bir görünüm verilecek.

Kompakt Yoğunluk Modu Firefox’tan Neden Kaldırılıyor?

Mozilla, Firefox'tan Kompakt Yoğunluk Seçeneğini Kaldırıyor

Kompakt Yoğunluk, web tarayıcısının ekranınızda kapladığı alanı azaltan mevcut bir Firefox özelliğidir. Menü> Özelleştir> Yoğunluk seçeneğine gidilerek bulunabilir .

Yıllar geçtikçe, daha mobil uyumlu olma yolunda, birçok web sitesi büyük öğeleri ve beyaz alanı tercih etti. Bu, web’de gezinirken ekran alanının bir prim haline geldiği anlamına gelir, bu nedenle Kompakt Yoğunluk modu çok kullanışlıdır.

Ancak, Bugzilla’da (Mozilla’nın Firefox için geliştirmeyi ve hataları izlemek için kullandığı araç) kaydedildiği gibi Firefox Proton’dan kaldırılacak .

Görev, Firefox’un kullanımı basit ve bakımı kolay olması için zor kararların verilmesi gerektiğini açıklayan açıklamayla birlikte, “Özelleştirme paletinin Yoğunluk menüsündeki kompakt modu kaldır” başlığıdır.

“Kompakt” yoğunluk, “Araç çubuğunu özelleştir” görünümünün şu anda keşfedilmesi oldukça zor olan bir özelliğidir ve düşük etkileşim aldığını varsayıyoruz. Çoğu kullanıcıya uygun varsayılanlar tasarladığımızdan emin olmak istiyoruz ve bu nedenle kompakt modu kullanımdan kaldıracağız.

Görevle ilgili yorumların da işaret ettiği gibi, Mozilla’nın bunu varsayıma dayandırması ilginç. Özelliklerin eklenmesi ve kaldırılması yaygındır, ancak ideal olarak bu, ölçülebilir verilere dayanmalıdır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu