Tiktok Takipçi Satın Al

Google Drive, Yasaklı İçerik Nedeniyle Kullanıcı Dosyalarını Engellemeye Başlayacak

Amerikan şirketi Google, bulut depolama alanını kullanmak için yeni kurallar benimseme olasılığını araştırıyor. Hizmet, yasaklanmış malzemeleri engellemeye veya kaldırmaya başlayabilir.


Şirket, Google Drive kullanıcılarının kötüye kullanılmasının ardından yeni kısıtlamalar duyurdu. Pornografi, çocuklar için tehlikeli materyaller, virüsler ve insanlar arasında nefreti körükleyen içeriğin saklanmasıyla ilgilidir. Uzmanlar yakında yasak içeriği belirlemeye başlayacak.

Bulunursa, Google Drive diğer kullanıcıların erişimini engelleyebilir veya şirket politikalarını ihlal eden içeriği tamamen kaldırabilir. En aşırı önlem, bir kişinin tüm şirket hizmetlerine erişimini tamamen kısıtlamak olacaktır.

UZMANLAR, YENİLİKLERİN BAZI YANLIŞ ANLAMALARA YOL AÇABİLECEĞİNE İNANIYOR. ŞİRKET, ŞU ANDA YASAKLANMIŞ DOSYALAR İÇİN NET BİR KRİTER BULUNMADIĞINDAN, KULLANICILARIN DOSYALARINA ERİŞİMİNİ MAKUL OLMAYAN BİR ŞEKİLDE REDDETMEYE BAŞLAYACAK.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu