Tiktok Takipçi Satın Al

Mozilla: Firefox Servislerine Veda Zamanı Dedi

Mozilla, Firefox'a Veda Etmenin Zamanının Geldiğini Söyledi

Raporlar, Mozilla’nın Firefox Notes ve Firefox Send hizmetlerini 2020’nin sonundan önce resmi olarak kapatacağını gösteriyor.

Netlik açısından, Notes by Firefox, tarayıcıyla ilişkili not defteri uygulamasıdır. Birden çok platformda mevcuttur ve uçtan uca şifreleme ile not senkronizasyonu sağlar. Bu elbette bir Firefox hesabı kullanıyor.


Tersine, Firefox Send benzer şekilde uçtan uca şifreli bir dosya paylaşım hizmetiydi ve Temmuz ayında etkin bir şekilde çevrimdışı hale geldi. Peki sorun nedir?

Mozilla neden Firefox Notes ve Send’i sonlandırıyor?

Mozilla’nın Firefox Notes ve Send servislerini neden sonlandırmak istediğinin kısa cevabı, odağını başka bir yere koymak istemesidir. Şirket, son birkaç güncellemede Firefox tarayıcısına büyük miktarda çaba harcıyor. Ve buna 68’den 79’a bir güncelleme dahildir.

Bu güncellemenin tek başına, ilerleyen 11 sürüm numarasının çıkarımları geniş. Şirket, tarayıcıyı sıfırdan etkili bir şekilde yeniden yazdı.

Aynı zamanda, Mozilla bir dizi özellik ve yardımcı programı bıraktı. En önemlisi, mevcut olan uzantıların neredeyse tamamını bırakmış durumda. Aslında, lansmanda ondan azı mevcuttu.

Şimdi, Mozilla’nın dediği gibi, şirketin portföyünün toplam maliyetini tartması gerekiyor. Bu, sektördeki temelini sağlamlaştırmak ve ileriye doğru ilerlemek için değişen stratejileri içerir.

Bununla bağlantılı olarak, 2020 ortalarında duyurulan ve genişletilen bir VPN hizmeti de dahil olmak üzere odaklanmak istediği yeni özellikler ve araçlar var . Özellikle, bu aylık 4,99 ABD doları tutarında bir abonelik hizmetidir. Kullanıcılara beş adede kadar eşzamanlı bağlantı ve dünya çapında 30’dan fazla ülkede 280’den fazla sunucuya erişim sağlar. Elbette, bu bir Mozilla ürünü olduğundan, bant genişliği kısıtlaması yoktur.

Mozilla: Firefox Servislerine Veda Zamanı Dedi

Bu hizmetleri kullanırsanız yapmanız gerekenler neler?

Şimdi, Firefox Send, Kasım ayı başlarında bir noktada kapatılacak. Mozilla kesin bir tarih vermedi. Ancak, en azından Firefox Send için, kullanıcıların bu konuda fazla bir şey yapmasına gerek kalmayacak. Bu hizmet zaten çevrimdışı.

Firefox Notes için Mozilla, hem senkronizasyonun hem de desteğin aynı zaman diliminde sona ereceğini belirtir. Uzantıyı halihazırda yüklemiş olanlar, kayıtlı tüm notlarını dışa aktarmak için bolca fırsata sahip olacaklar. Ancak, yakın zamanda yüklememiş olanlar için yardımcı programı Kasım ayından sonra yeniden yüklemek mümkün olmayacak. Bu nedenle, Firefox Notes kullanan kullanıcılar bu arada notlarını alternatif bir hizmete, Google Keep gibi ve benzeri platformalara aktarmak isteyecekler.

Mozilla: Firefox Servislerine Veda Zamanı Dedi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. Zaten bekletinlerin altındaydı. Sadece 2.5GB dosya transferine izin veriyordu. Üstelik download limiti vardı. Dosya transferinde sendgb ve wetransfer varken işi zordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu