Tiktok Takipçi Satın Al

MIUI 11 Ekran Görüntüleri Sızdı

Akıllı telefon markalarının çoğundan farklı olarak, Xiaomi piyasaya sunulan sürümleri yeni Android sürümleriyle doğrudan paylaşmıyor.

Örneğin MIUI 10, çalıştıkları Android sürümüne rağmen çeşitli cihazlar için kullanılabilir. En son sürüm, pek çok fark olmadan Android 7, 8 ve 9’un üstünden çalışan birkaç akıllı telefon için kullanılabilir. Her yıl Xiaomi cihazları için yeni bir MIUI sürümü bekliyoruz, bu yıl MIUI 11’in gelmesiyle farklı olmayacak.


Bu yılın başlarında, Xiaomi MIUI 11’de geliştirmeye başladığını duyurdu. Gelecek olan MIUI sürümü yeni bir tasarım, yeni simgeler ve özellikler içeren bazı önemli değişiklikler getirecek. Bu özellikler sistem genelinde bir karanlık mod, ultra güç tasarrufu modu ve daha fazlasını içeriyor.

Bu özelliklerden bazıları MIUI 10’da zaten mevcut olduğundan, yeni sürümle birlikte daha fazla habersiz değişiklik görmeyi bekliyoruz. Yeterince ilgi çekici olan Xiaomi, Redmi K20 Pro, Mi Mix 2S ve Mi 6 gibi bazı cihazlar için MIUI 11 güncellemesini yanlışlıkla yayınladı.

MIUI 11 Ekran Görüntüleri Sızdı

MIUI 11 sürümü yolda

Xiaomi’nin daha önceki açıklamalarında MIUI 11’in yeni bir tasarıma sahip olacağı, yeni simgelere sahip olacağı ve yeni özelliklerle dolu yepyeni bir MIUI deneyimi sunacağı açıklanmıştı. MIUI 11’le ilgili ortaya çıkan ilk görsellerse şirketin, daha sade bir tasarımla karşımıza çıkacağını açıkça ortaya koyuyor.

Aşağıdaki resimler bize MIUI 11 yeni ikonografisine yakından bakıyor, renkli, düz ve güzel. Android 10’dan farklı olarak, simgeler herhangi bir belirli şekli takip etmiyor gibi görünüyor. MIUI 11’le ilgili paylaşılan ekran görüntülerine yakından bakıldığı zaman MIUI 11’in genel anlamda Android 10 havası taşıdığı görülebiliyor. Bu bağlamda MIUI 11, daha sade ve şık simgelere kavuşmuş durumda.

MIUI 11 ile Xiaomi “Üretkenliği Artırma” sloganını benimseyecektir. Yeterince ilginç olan tasarım, çok fazla boş beyaz alan ve büyük, koyu metinler kullanıyor.

MIUI 11 Ekran Görüntüleri Sızdı

Bu ilginç bir değişiklik ve MIUI 10 genel tasarımı üzerinde parlatma gibi görünüyor. Ekran görüntülerinden biri, daha fazla sistem uygulamasında tasarımı daha da ortaya koyuyor. Yayımlanmamış Xiaomi Mi 9 Pro 5G’ye bile bir referans olduğuna dikkat çekiyor.

MIUI 11’in etkileyici yanlarından bir tanesi, bu arayüzle birlikte kullanılabilecek yeni özellikler. Bu özelliklerin en başında da yeni bir dosya paylaşım sistemi geliyor. Xiaomi’nin yeni sistemi Vivo ve Oppo iş birliğiyle yapılmış durumda ve bu özellik sayesinde kullanıcılar, birbirlerine kolaylıkla yüksek transfer hızlarında dosya gönderebilecekler. Ayrıca MIUI 11, konuma bağlı olarak gün doğuşu ve gün batışı saatlerini algılayarak parlaklığı değiştiren yeni bir özelliğin yanı sıra oluşturulan bir metnin rengin renklerini değiştirerek gösteren sürekli görüntüleme özelliğine de sahip.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu