Tiktok Takipçi Satın Al

Minecraft Mod Yükleme Nasıl Yapılır?

Minecraft’ın bu kadar popüler ve başarılı olmasının sebeplerinden bir tanesi de oyunun arkasında yatan oldukça geniş bir mod topluluğundan kaynaklanıyor.

2009 yılından itibaren gerek içeriksel anlamda gerekse görsel anlamda oyun için bir sürü farklı eklenti yapıldı. Bu eklentiler oyun deneyimini o kadar fazla zevkli hale getiriyor ki her geçen gün mod toplulukları büyümeye ve yeni içerikler üretmeye devam ediyorlar.


Hali hazırda piyasa da Minecraft için yapılmış on binlerce farklı minecraft modu bulabilir ve bu modlar ile oyununuzu çok daha zevkli bir hale getirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Minecraft mod yükleme işleminin nasıl yapılacağını ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Minecraft Modları Nasıl Kurulur ?

Minecraft Mod Yükleme Nasıl Yapılır?

Minecraft mod yükleme işlemini yapabilmek için ilk önce bir minecraft moduna ihtiyacınız var. Bu modları internetten ücretsiz bir şekilde minecraft mod indirme sitelerinden bulup indirebilirsiniz. Bu noktada indirdiğiniz minecraft modunun sürümü ile oynadığınız minecraft’ın sürümünün aynı olmasına dikkat etmelisiniz.

Ayrıca birçok Minecraft modu çalışabilmek için Forge veya Fabric gibi bazı özel API’lere ihtiyaç duyabiliyor. Bu bağlamda işe öncelikle bu programları kurarak başlamalısınız. Yapmanız gereken işlemleri adım adım anlatacak olursak;

  • Öncelikle Minecraft Forge uygulamasını bilgisayarınıza indirin.
  • İndirdiğiniz uygulamayı (Minecraft Forge) çalıştırın.
  • Install Client seçeneğini işaretleyerek kurulumu yapın.
  • İşlem tamamlandığında OK butonuna basarak kurulum ekranından çıkabilirsiniz.
  • Minecraft başlatıcınızın sol alt kısmında yer alan Profile kısmından Forge seçeneğini seçin.
  • Ardından Minecraft oyununu başlatın.
  • Kurulum başarılı bir şekilde tamamlandıysa ve herhangi bir hata almadan oyunu açabildiyseniz oyunu artık kapatabilirsiniz. Şimdi mod yükleme kısmına geçelim.
  • İndirdiğiniz mod dosyasını Kullanıcı Adı -> AppData -> Roaming -> .minecraft -> mods klasörüne kopyalayın.
  • Şimdi, Minecraft oyununu (Forge) tekrar başlatın ve modlu minecraft’ın keyfini çıkartın
  • Minecraft oyununa mod yüklemek için yapmanız gereken işlemler bu kadar basit

Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey indirdiğiniz modun sürümü ile oynadığınız minecraft’ın sürümünün birbiri ile eşleşiyor olması. Aksi takdirde oyunda hatalar ile karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Bu yüzden oynadığınız sürüm ile uyumlu modları kullanmaya dikkat edin.

Ayrıca bazı modlar çalışabilmek için ek API’lere ihtiyaç duyarlar. Modun sayfasında belirtildiği takdirde modun çalışabilmesi için gerekli olan ek API’yi de yukarıdaki yöntem ile minecraft oyununa eklemeniz gerekiyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu