TeknoDiot
     
     
     

Milli Muharip Uçağının Yeni Videosu Yayınlandı

Milli Muharip Uçağının Yeni Videosu Yayınlandı

Yurt içi imkan ve kabiliyetler ile tasarlanan modern uçakların üretilmesi amacıyla başlatılan Milli Muharip Uçak (MMU) Projesi kapsamında geliştirilen uçağın sahip olacağı tasarım ve özellikler hakkında bilgiler veren yeni bir video yayınlandı.

2030’lu yıllarda Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının envanterine girmesi beklenen milli muharip uçağının tasarımı ve özelliklerini gösteren yeni bir video yayınlandı. Milli Muharip Uçak, 2030’lu yıllardan itibaren kademeli olarak envanterden çıkarılması planlanan F-16’ların yerini alacak.

Milli Muharip Uçak kapsamında üretilen uçakların Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının envanterine girmesi planlanan F-35A uçakları ile birlikte görev yapması ve 2070’li yıllara kadar envanterde kalması öngörülüyor. Azami hızı 2 mach (2450 km/s) olacağı belirtilen Milli Muharip Uçağı’nın tavan irtifası yaklaşık 17 bin metre olarak gösteriliyor.

19 metre uzunluğa sahip uçağın kanat açıklığı 12 metre, kanat alanı ise 60 m2 olacak. Geçtiğimiz aylarda milli muharip uçağının yerli motorla uçmasına yönelik çalışmalar kapsamında Savunma Sanayii Başkanlığı ve TRMOTOR arasında anlaşma imzalanmıştı.

kaynak: https://www.donanimhaber.com/TUSAS-milli-muharip-ucaginin-yeni-bir-videosunu-yayinladi–107957

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


BORA Füze Sistemleri İçin İş Birliği

Buğra Noyan

Eti Alüminyum Savunma Sanayinde Çığır Açacak Buluş!

TeknoDiot Bey

Yerli ilk Elektrikli Zırhlı Araç Akrep II Tanıtıldı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.