TeknoDiot.com
   
   

Fransa Ordusu, Gelecekteki Tehditler İçin Bilim Kurgu Yazarlarını İşe Alıyor

Fransa Ordusu, Gelecekteki Tehditler İçin Bilim Kurgu Yazarlarını İşe Alıyor

Bilim kurgu yazarlarının inanılmaz bir hayal gücü var. Bugün mümkün olmayabilen ancak on yıllarca mümkün olabilecek olayları ve teknolojileri hayal edebiliyorlar.

Silahlı kuvvetlerinin gelecekte neye karşı olabileceğini bulmak için. Fransız ordusu bilim kurgu yazarlarını işe alıyor.

The Telegraph’a göre, Fransa Savunma İnovasyon Ajansı, dört veya beş bilim kurgu yazarı ile birlikte “yıkım senaryoları” ile karşı karşıya gelecek olan bir “Kırmızı Takım” kurdu. Esasen kutu tehditlerini düşünmek zorunda kalacaklardı, ülkenin ordusu gelecekte karşılaşabilir.

Fransa Ordusu, Gelecekteki Tehditler İçin Bilim Kurgu Yazarlarını İşe Alıyor

Buradaki fikir, ordunun gelecekte savaş alanında ne tür tehditlerle karşılaşabileceğini bulmaktır. Bu yazarlar, uzaylılarla veya diğer dünya dışı varlıklarla mücadele hikayeleri üretmeyecek, temel olarak terörist grupların veya düşman devletlerin Fransa’ya karşı ileri teknolojiyi nasıl kullanabileceğini tahmin etmeye çalışacaklardır.

Bu yazarlar geleceği tahmin etmeyeceklerdir. Geleneksel askeri stratejistlerin başka türlü düşünemeyecekleri fikirleri bulmak için bilim kurgu olarak basit bir araç kullanırlardı. Bu kesinlikle devam etmenin yeni bir yolu ve bu stratejinin etkinliğinin ne olacağı görülüyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.