Fransa Ordusu, Gelecekteki Tehditler İçin Bilim Kurgu Yazarlarını İşe Alıyor - TeknoDiot.com

Fransa Ordusu, Gelecekteki Tehditler İçin Bilim Kurgu Yazarlarını İşe Alıyor

Abone Ol 

Bilim kurgu yazarlarının inanılmaz bir hayal gücü var. Bugün mümkün olmayabilen ancak on yıllarca mümkün olabilecek olayları ve teknolojileri hayal edebiliyorlar.

takipçi satın al
takipçi satın al

Silahlı kuvvetlerinin gelecekte neye karşı olabileceğini bulmak için. Fransız ordusu bilim kurgu yazarlarını işe alıyor.

The Telegraph’a göre, Fransa Savunma İnovasyon Ajansı, dört veya beş bilim kurgu yazarı ile birlikte “yıkım senaryoları” ile karşı karşıya gelecek olan bir “Kırmızı Takım” kurdu. Esasen kutu tehditlerini düşünmek zorunda kalacaklardı, ülkenin ordusu gelecekte karşılaşabilir.

Fransa Ordusu, Gelecekteki Tehditler İçin Bilim Kurgu Yazarlarını İşe Alıyor

Buradaki fikir, ordunun gelecekte savaş alanında ne tür tehditlerle karşılaşabileceğini bulmaktır. Bu yazarlar, uzaylılarla veya diğer dünya dışı varlıklarla mücadele hikayeleri üretmeyecek, temel olarak terörist grupların veya düşman devletlerin Fransa’ya karşı ileri teknolojiyi nasıl kullanabileceğini tahmin etmeye çalışacaklardır.

Bu yazarlar geleceği tahmin etmeyeceklerdir. Geleneksel askeri stratejistlerin başka türlü düşünemeyecekleri fikirleri bulmak için bilim kurgu olarak basit bir araç kullanırlardı. Bu kesinlikle devam etmenin yeni bir yolu ve bu stratejinin etkinliğinin ne olacağı görülüyor.

Göz atın:   iPhone 11'in Çekilen Videosu Sızdırıldı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!