Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft’un İlk Office Uygulaması Linux’ta Gelecek!

Microsoft bugün ilk Office uygulamasını Linux’a getiriyor. Yazılım üreticisi, uygulamanın yerel Linux paketlerinde .deb ve .rpm formatlarında mevcut olacağını sundu.

Microsoft’un ürün pazarlama müdürü Marissa Salazar, “Microsoft Teams istemcisi, Linux masaüstlerine gelen ilk Office uygulaması ve tüm Teams temel özelliklerini destekleyecektir.” Diye açıklıyor.


Microsoft’un İlk Office Uygulaması Linux’ta Gelecek!

Uygulama, Windows ve macOS’da bulunan versiyonlarıyla aynı görünüyor. Microsoft programın son adımına gelmeden önce herkese açık ön izleme sürecine girmiş oldu. Microsoft, Linux’u kullanan karma ortamları desteklemenin yanı sıra, Office ve ekip çalışması için merkezi olarak Teams’i düzenlemek ve daha büyük bir zorunluluğun parçası olarak Teams’i Linux’a getiriyor. Microsoft, Slack gibi rakiplere kafa tutabilmek için ayarlanan Teams özelliğini yavaş yavaş geliştiriyor.

Linux Vakfı’nın CEO’su Jim Zemlin “Linux için Microsoft Teams’in kullanılabilirliği konusunda gerçekten heyecanlıyım” dedi. “Bu duyuruyla Microsoft, ekip çalışmasının merkezini Linux’a getiriyor. Microsoft’un, şirketlerin ve eğitim kurumlarının Linux’u çalışma kültürünü dönüştürmek için nasıl kullandığına görmekten heyecan duyuyorum. ”

Microsoft’un masaüstü Linux’a, özellikle de bir Office uygulamasına yatırım yaptığını görmek önemli olacak. Microsoft, daha önce Linux’u kendi Office uygulamalarıyla hiçbir zaman getirmemişti ve bu Teams lansmanı şirketin bu açığı kapatacağı gibi görünüyor. Yakında Linux için Word, Excel ve PowerPoint’in gibi Microsoft uygulamalarının tam sürümlerini görebiliriz.  Teams lansmanı Office’in Progressive Web App (Yenilikçi Web Uygulamaları) sürümlerine köprü görevi görebilir.

Microsoft ayrıca, belgeler fikrini alan ve grafikleri, tabloları, metinleri ve daha birçok kişinin katkıda bulunabileceği bir bulut uygulamasına dönüştüren yeni “Fluid Framework” de geliştiriyor. Microsoft kısa süre önce, Teams’in Word gibi eski deneyimlerini ve Fluid gibi yeni deneyimlerini tek bir çatıda birleştirmek istediğini açıklamıştı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu