Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft Word Yakında Tahmini Metin Kullanacak

Parmaklarınızın yükünü azaltın ve bırakın yazmayı sizin için Word yapsın.

Microsoft, son zamanlarda AI hizmetlerine oldukça güveniyor. Aslında o kadar kendinden emin ki, şirket bir sonra ne yazacağınızı tahmin edebileceğine inanıyor. Microsoft, Word’e, ne söylemeye çalıştığınızı tahmin etmeye çalışacak bir metin tahmini özelliği ekliyor.

Bu özelliğin haberi Office Insider web sitesinde yayınlandı. Tahmini metin hem Word’e hem de Outlook’a geliyor ve siz yazarken bir sonraki kelimenizi tahmin etmeye çalışacak.


Bu yeni özellik hiçbir zaman devreye girmez ve yazma işleminizi kontrol altına alır; bunun yerine, şu anda yazmakta olduğunuz kelimenin sonuna bir öneri ekleyecektir. Paranın üzerindeyse, otomatik olarak doldurmak için Sekme tuşuna basabilirsiniz. Tamamen yanlış anladıysa, Escape tuşuna basmak onu silecektir.

Bu özelliği kendiniz denemek istiyorsanız, henüz tamamen vahşi değil. Ancak Microsoft, aşağıdakilerin bir şans verebileceğini onayladı:

Bu özellik, Sürüm 2010 Build 13301.20004 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran Windows Beta Kanalı kullanıcılarının %50’si tarafından kullanılabilir. Bu özellik, Microsoft 365 Business Basic, Microsoft 365 F3, Microsoft 365 A1 hariç, Web üzerinde Word’deki tüm Microsoft 365 SKU’larında kullanıma sunulmaya başlıyor.

Microsoft Word’ün Yeni Tahmini Metin Özelliği

Microsoft Word Yakında Tahmini Metin Kullanacak

Ancak, Kuzey Amerika’daysanız ve Web üzerinde Outlook kullanıyorsanız, şu andan itibaren özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnsanların Outlook ve Word’deki tahmini metin fikrine nasıl ısındığını görmek ilginç olacak. Microsoft, AI’nın ne kadar çok kullanırsanız ne söylemek istediğinizi daha iyi tahmin edeceğini onaylar, bu da kesinlikle bir makine öğrenimi AI’nın yazdığınız her şeyi okuduğunu gösterir.

Büyük bir belgeyi yazarken biraz zaman kazanmak istiyorsanız, Word’ün yeni tahmini metnini bir nimet olarak bulabilirsiniz. Henüz herkes için çıkmadı, ancak çıkana kadar sadece bir zaman meselesi.

Microsoft’un öngörücü metninin varsayılan olarak gelecekteki üretkenlik ürünlerine dahil edilip edilmeyeceğini görmek ilginç olacak. Yeni Office 2021 o kadar da uzakta değilken, tahmine dayalı metin özelliğini ilk günden itibaren göreceğimizi umuyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu