Apple, Portre İpuçları ile İlgili Video Paylaştı

Apple, Foto muhabiri Christoper Anderson’dan Portre İpuçları İle iPhone XS deneyimi bir arada!

Apple, “Shot on iPhone” serisinde yeni bir video paylaştı ve bu kez Apple’ın “manyetik portre” ile tanındığını söylediği foto muhabiri Christopher Anderson’ın çalışmalarını sergiledi.

Dikey yönde olan ve bir iPhone’da izlenmesi gereken videoda Anderson, bir insan portresi oluştururken nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bazı ipuçları veriyor.

Anderson, fotoğraf çekmeye hazırlanırken ışıklandırma koşullarını ve ilginç arka planları dikkate almasının yanı sıra, nesnelerin hareketlerini ve mükemmel çekimi elde etmek için ön plan ve arka plan görünümünü beklediğini söylüyor.

Renk ve entrika eklemek için, nesneleri tanımlamak ve görüntünün rahatsız edici olabilecek kısımlarını gizlemek için yansıma gölgeleri yaratabilen bir sahne veya nesne ile oynuyor. Farklı görünüşleri denemek için anahtarlar, bardaklar, şişeler ve aynalar gibi şeyler kullanıyor.

İşlem sonrası işleme de önemlidir ve kontrast ve aydınlatmayı ayarlamak için birçok Apple’ın yerleşik araçlarını kullandığı söylenebilir.

Apple, Shot on iPhone serisinde, sonuncular da dahil olmak üzere çeşitli sanatçılar tarafından oluşturulan uzun biçimli videolar da dahil olmak üzere birden fazla video paylaştı.Maldivler videosu ve “Annenle Yemek Yapma” adlı bir dizi doğa sahnesi.

Portre İpuçları videosu

 

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu