Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Windows 10 Toplu Güncelleştirme Önizlemesini Başlattı

Bu isteğe bağlı bir güncellemedir, bu nedenle hemen yüklemeniz gerekmez.

Microsoft, Windows 10 için en son toplu güncelleştirme önizlemesini yayınladı. İsteğe bağlı Windows 10 güncelleştirme önizlemesi KB4601382, işletim sistemi için en son hizmet yığını güncellemesinin yanı sıra çeşitli hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içerir.


Windows 10 Kümülatif Güncelleme Önizlemesi Geliyor. Peki, Windows 10 toplu güncelleştirme önizlemesindeki yenilikler nelerdir?

Her zamanki gibi, toplu güncelleştirme, düzenli güncellemeler, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri dizisi sunar. Bu isteğe bağlı bir Windows 10 güncellemesi olduğundan – bu bir güncelleme önizlemesidir – bu güncellemeyi henüz yüklemeniz gerekmez. Ancak sonunda otomatik olarak yüklenecektir.

Bu güncellemenin öne çıkan kısımları şunları içerir:

 • Windows İlk Çalıştırma Deneyimi (OOBE) sırasında beklenmeyen ekranlar görüntüleyen bir sorunu günceller.
 • Gelişmiş ekran ayarlarında, yüksek dinamik aralık (HDR) ekranları için kullanılabilen hatalı yenileme hızlarını gösteren bir sorunu günceller.
 • Düşük gecikme özelliğine sahip belirli monitörlerde işleme sırasında video oynatmanın titremesine neden olabilen bir sorunu günceller.
 • Girdi Yöntemi Düzenleyicisi’ne (IME) dizelerin girişini bazen engelleyen bir sorunu günceller.
 • Giriş, Ctrl veya sol ok tuşları gibi bazı klavye tuşlarının çalışmasını bazen engelleyebilen bir sorunu günceller. Japonca IME giriş modunu Kana olarak ayarladığınızda bu sorun oluşur.
 • Sistem yerel ayarını değiştirdikten sonra bir konsolda oturum açtığınızda yanlış dili görüntüleyen bir sorunu günceller.
 • Oyunları belirli donanım yapılandırmalarıyla açtıktan sonra ekran işleme ile ilgili bir sorunu günceller.
 • Evrensel Baskı kuyrukları için seçilebilir çıktı kağıt türü olarak uygun Zarf ortam türünü görüntüler.
 • Belirli yazıcılarda uzun kenardan önce kağıt besleme yönüne sahip yazdırma işleri için delik delme ve zımbalama konumları desteğini günceller.

Microsoft, Windows 10 Toplu Güncelleştirme Önizlemesini Başlattı

Bu güncellemeyi yüklemek istiyorsanız:

 1. Hit Windows Tuşu + I, ardından baş Güncellemeleri kontrol> Güncelleme ve Güvenlik
 2. Şimdi, İsteğe bağlı güncellemeleri görüntüle’yi seçin
 3. KB4601382 güncellemesini ve ardından İndir ve kur’u seçin
 4. Son olarak, kurulumu tamamlamak için Şimdi yeniden başlat’ı seçin

Windows Güncellemeleri Servis Yığını Güncellemelerini de İçerir

Windows hizmet yığını, işletim sisteminin Windows Update ile ilgilenen bileşenidir. Tahmin edebileceğiniz gibi, Windows hizmet yığını da zaman zaman güncelleme gerektirir ve bu da düzgün ve verimli çalışmasını sağlar.

Uzun bir süredir hizmet yığını güncellemeleri periyodik olarak yayınlanıyordu, ancak artık işlemleri kolaylaştırmak için düzenli Windows 10 güncellemelerine dahil ediliyorlar. KB4601382 toplu güncelleştirme ayrıca Windows 10 hizmet yığını için Windows Güncellemelerinizin güzel ve sorunsuz olmasını sağlayacak bir güncelleme içerir.

Her zaman olduğu gibi, en son güncellemeleri yüklemek, bilgisayarınızı güvende tutmak için önemlidir. Bu isteğe bağlı bir güncelleme olduğundan, kurulumdan sonra diğer kullanıcılar için herhangi bir sorun çıkıp çıkmadığını anlamak için kurulumdan önce kısa bir süre bekleyebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu