Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Sorunlu Olan Windows 10 Güncellemesini Geri Çekiyor!

Microsoft, çok sayıda sorunu kabul ettikten sonra Windows 10 KB4524244 güncelleştirmesini geri çekiyor.

Microsoft, çeşitli sistemlerde sorunlara neden olduğu tespit edildikten sonra bağımsız güvenlik güncelleştirmesi KB4524244‘ü kaldırmıştır. KB4524244’ün UEFI önyükleme yöneticisiyle ilgili sorunları çözmesi gerekiyordu, ancak birçok kişi için yamanın kurulum sırasında sorunları vardı ve diğerleri için sistem donmasına neden oldu.


Windows 10 için en son sorunlu güncelleştirmeyi kabul eden Microsoft, KB4524244’ü çekme kararını aldı ve Windows Update, Windows Server Update Services veya Microsoft Update Kataloğu’ndan yeniden sunulmayacağını söylüyor.

Güncelleştirme yalnızca birkaç gün önce 11 Şubat’ta yayımlandı ve Microsoft “üçüncü taraf Birleşik Genişletilebilir Ürün Yazılımı Arabirimi (UEFI) önyükleme yöneticisinin UEFI etkin bilgisayarları bir güvenlik açığına maruz bırakabileceği sorununu giderdiğini” söyledi.

Microsoft, Sorunlu Olan Windows 10 Güncellemesini Geri Çekiyor!

Windows 10 güncellemesi kaldırmak için gerekli adımlar

Şimdi düzeltme ekiyle ilgili destek sayfasında yapılan bir güncellemede Microsoft şunları söylüyor:

Bu bağımsız güvenlik güncelleştirmesi, bir aygıt alt kümesini etkileyen bir sorun nedeniyle kaldırılmıştır. Windows Update, Windows Server Update Services (WSUS) veya Microsoft Update Kataloğu’ndan yeniden sunulmayacaktır. Not Bu bağımsız güvenlik güncelleştirmesinin kaldırılması, en son Toplu Güncelleştirme (LCU), Aylık Toplama veya Yalnızca Güvenlik güncelleştirmesi dahil olmak üzere 11 Şubat 2020 güvenlik güncelleştirmelerinde yapılan başarılı yüklemeyi veya değişiklikleri etkilemez.

Bu güncelleştirmeyi yüklediyseniz ve bu sorunla karşılaşıyorsanız, aşağıdaki adımlar cihazınızı sıfırlamanıza izin vermelidir:

  1. Başlat düğmesini veya Windows Masaüstü Araması’nı seçin ve güncelleme geçmişini yazın ve Güncelleme geçmişinizi görüntüleyin’i seçin.
  2. Windows 10 Ayarlar / Güncelleme geçmişini iletişim penceresinde, Select Kaldırma Güncellemeler .
  3. Windows 10 Yüklü Güncellemeler iletişim penceresinde, bulup KB4524244 seçin ve seçmek Kaldır düğmesini.
  4. Cihazınızı yeniden başlatın.
  5. Yeniden başlattıktan sonra “Bu bilgisayarı sıfırla” özelliğini kullanın ve bu sorunla karşılaşmamalısınız.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu