Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft iOS ve Android için Cortana Desteğini Kesiyor!

Microsoft, Ocak ayında iOS ve Android için Cortana uygulamasını kaldırmayı planladığını açıkladı.

Yazılım üreticisi İngiltere, Kanada ve Avustralya’daki Cortana kullanıcıları için iOS ve Android için Cortana’nın en azından bu pazarlarda kaybolduğunu ortaya çıkaran yeni bir destek makalesi yayınladı. İngiltere’de bir destek notu “Kişisel dijital asistanınızı olabildiğince faydalı kılmak için Cortana’yı Microsoft 365 verimlilik uygulamalarınıza entegre ediyoruz.” “Bu evrimin bir parçası olarak, 31 Ocak 2020’de, Android’ deki Cortana uygulamasına ve pazarınızdaki iOS‘ a destek vermeye son veriyoruz.” diyor.

Cortana Android ve iOS için bitti!


iOS ve Android uygulaması için Cortana’ nın 31 Ocak’tan sonra ABD’de çalışmaya devam edip etmeyeceği açık değil ve Microsoft’un ABD sitesinde böyle bir destek makalesi bulunmadığından açıklama için Microsoft’a ulaştık. Tam destek notu ayrıca Cortana’ nın 31 Ocak’tan sonra İngiltere, Kanada ve Avustralya’da Microsoft’ un Android Launcher uygulamasından kaybolacağını da ortaya koyuyor.

Microsoft’un Cortana uygulaması ayrıca ayarları yapılandırmak ve şirketin Surface Kulaklıkları gibi cihazlar için üretici yazılımını güncellemek için kullanılıyor. Microsoft, İngiltere’deki ve başka yerlerdeki Surface Kulaklık sahiplerinin bu özelliklere erişmeye nasıl devam edeceğini söylememiştir.

Microsoft iOS ve Android için Cortana Desteğini Kesiyor!

Microsoft , iOS ve Android için Cortana’yı Aralık 2015’te yeniden başlattı ve başlangıçta Windows 10 PC’leri ve cep telefonlarını bağlamak için tasarlandı. Yeniden tasarlanmasına rağmen , Microsoft telefondaki ve başka yerlerdeki diğer dijital asistanlarla rekabet edemedi. Microsoft CEO’su Satya Nadella, bu yılın başlarında, şirketin artık Cortana’yı Alexa ve Google Asistanının bir rakibi olarak görmediğini açıkladı.

Microsoft, artık Cortana’yı Microsoft 365’in iş odaklı bölümlerine entegre etmeye odaklanıyor. Cortana, iOS ve Android için doğrudan Outlook’a da entegre oluyor, böylece hareket halindeyken e-postaları sesli olarak okuyabilecek.

Microsoft’un İngiltere sitesinden yayınlanan açıklama ise şöyle ;

Kişisel dijital asistanınızı olabildiğince faydalı hale getirmek için Cortana’yı Microsoft 365 verimlilik uygulamalarınıza entegre ediyoruz. Bu evrimin bir parçası olarak, 31 Ocak 2020’de, Android ve iOS’deki Cortana uygulamasına pazarınızdaki desteği sonlandırıyoruz. Bu noktada, oluşturduğunuz Cortana içeriği (hatırlatıcılar ve listeler gibi) artık Cortana mobil uygulamasında veya Microsoft Launcher’da çalışmayacak ancak yine de Windows’ta Cortana üzerinden erişilebilir. Ayrıca, Cortana hatırlatıcıları, listeleri ve görevleri telefonunuza ücretsiz olarak indirebileceğiniz Microsoft To Do uygulamasıyla otomatik olarak senkronize edilecek.

31 Ocak 2020’den sonra, telefonunuzdaki Cortana mobil uygulaması artık desteklenmeyecek ve Cortana’nın kaldırılmış olarak güncellenmiş bir Microsoft Launcher sürümü olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu