Microsoft Excel Uygulaması Artık Elektronik Tabloya Doğrudan Bir Fotoğraftan Veri Eklemenizi Sağlıyor

Microsoft, kullanıcıların yazdırılan bir veri tablosunun fotoğrafını çekmelerini ve Excel uygulamasında iOS ve Android için tamamen düzenlenebilir bir tabloya dönüştürmelerini sağlayan bir özellik ekliyor.

Ancak şimdilik, uygulama Android’e yayılıyor ve yavaş yavaş iOS’a aktarılacak. Microsoft, görüntü tanıma özelliğiyle bu özellik için yapay zeka kullanıyor ve basılı kopya verilerini elle girme gereksinimini ortadan kaldırıyor. Bu özellik Microsoft 365 kullanıcıları tarafından sağlanacaktır. Bunun dışında, Microsoft’un en yeni FastTrack’i, masaüstü uygulama garantisi Windows 10 ve Office 365ProPlus için uygulama uyumluluğu hizmeti sunmakta.


Microsoft ayrıca, Microsoft Authentictor uygulamasına Microsoft Hesabı güvenlik uyarıları getiriyor. Bir anında iletme bildirimi aldığınızda, hesap etkinliğinizi hızlı bir şekilde görüntüleyebilir ve gerekirse hesabınızı korumak için işlemler yapabilirsiniz.

Microsoft Excel Uygulaması Artık Elektronik Tabloya Doğrudan Bir Fotoğraftan Veri Eklemenizi Sağlıyor

Diğer güncellemeler arasında Azure Active Directory’den (Azure AD) yeni bir kerelik parola (OTP), herhangi bir hesaptaki herhangi bir kullanıcı için paylaşımı ve işbirliğini sorunsuz hale getirir.  Azure AD artık Workday’dan otomatik kullanıcı sağlamayı destekliyor, böylece hızlı ve verimli kimlik oluşturma olanağı sağlayarak çalışanlar Microsoft 365 uygulamalarına ve diğer tüm kritik kaynaklara bir günde erişebiliyorlar. Teams masaüstü uygulaması, tüm yeni kurulumlar için diğer Office 365 ProPlus uygulamalarıyla birlikte yüklenecek.

İlgili Makaleler
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu