Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft Defender: Yakında Android, iOS ve macOS İçin Geliyor!

Windows için minimum koruma olarak iyi başlangıçlardan sonra, o zamandan beri büyük ölçüde geliştirilmiş olan Microsoft Defender, gelecekte birden fazla işletim sistemini içerecek şekilde genişleyecektir.,

Bir süre önce Windows Defender, Microsoft Defender oldu. Nedeni şimdi açık: Microsoft’un virüs koruması yakında Android, iOS ve macOS için de geçerli olacak.


Yıllar boyunca, Windows’taki standart kötü amaçlı yazılım korumasına yalnızca Windows Defender adı verildi. Neredeyse tam bir yıl önce, adı Microsoft Defender olarak değiştirildi, çünkü muhtemelen Microsoft o zamandan beri kurumsal müşterilere macOS, Linux, iOS ve Android için Gelişmiş Tehdit Koruması ( ATP) son ekiyle koruma sağlıyor.

Özel müşteriler için hizmet daha önce yalnızca Windows için mevcuttu. Son zamanlarda, Microsoft Defender’daki utanç verici bir güvenlik açığı hakkında olumsuz manşetler kamuoyuna açıklandı.

Ancak bu, Microsoft’un yazılımı gelecekte ek platformlarda sunmasını engellemiyor gibi görünüyor: Microsoft Store’da Microsoft Defender’ın bir önizleme sürümü listelenmiştir, açıklama “Windows, Apple ve Android” için koruma vaat etmektedir.

Microsoft Defender: Yakında Android, iOS ve macOS İçin Geliyor!

Microsoft Defender: Çok yakında tüm cihazlarda

Windows’un son raporlarına göre, mağaza sayfası bazen hedef sistemler olarak “Apple” yerine “Mac” ve “iOS” olarak adlandırılıyor.

Windows ve Android’e ek olarak. İtalyan blogu Agiornamenti Lumia’nın yazarları , Defender’ın gözden geçirilmiş bir Windows varyantını ve bir Android uygulamasını gösteren bir resim yayınladı. Microsoft , birkaç ay önce Windows için Microsoft Defender’ın yeni sürümünü duyurdu.

Blogcular ayrıca, Mona’nın Android’i, Aile Masaüstü ve Mona’nın MacBook’u olarak adlandırılan korumalı cihazlara genel bir bakış içeren programın bir ekran görüntüsünü de takip etti ve Twitter’da yayınladı.

Bundan, Microsoft’un Defender’ını tüm aile için koruma olarak tanıtacağı sonucuna varılabilir. Yazılım için henüz bir çıkış tarihi belirlenmedi. Ancak, Windows En Son birkaç ay içinde bir sürüm bekliyor. Görünüşe göre, koruma tüm platformlarda ücretsiz olmalıdır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu