Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Bing Arama Motorunun İsmini Değiştirdi

Microsoft, Google'ı devralma planlarının yanı sıra Bing'in adında küçük bir değişiklik olduğunu açıkladı.

Bing her zaman yüce Google’ın gölgesinde yaşamıştır, ancak Microsoft, arama motoruna yeni bir görünüm vererek bunu değiştirmek istiyor. Bugünden itibaren, Bing arama motoru artık “Microsoft Bing” olarak adlandırılıyor ve Give with Bing ile daha fazla gelişme sunuyor.

Microsoft Bing’de neler oluyor? Microsoft, haberi resmi Bing blogunda yayınladı. Şirket, arama motorunu daha fazla alana ittikçe, Bing’i bağımsız bir Microsoft ürünü olarak ayırt etmek istiyor. Bu nedenle, şirketin başlangıçtaki adı Microsoft ile olan ilişkiyi göstermeye yardımcı olur.


Örneğin Microsoft Bing, Windows 10, Microsoft 365 ve hatta Microsoft Flight Simulator’da kullanım görüyor. Bu nedenle, Microsoft’un yeniden markalaşmayı hak ettiğine inandığı artık kendi ürünü haline geliyor.

İsim değişikliğinin yanı sıra Microsoft, Give with Bing programını da genişletiyor. Bing ile ver, Microsoft’un Microsoft Bing aracılığıyla hayır kurumları için para toplamaya yardımcı olma planıdır. Microsoft Bing kullanarak ne kadar çok arama yaparsanız, seçtiğiniz kâr amacı gütmeyen kuruluş için o kadar çok gelir elde edersiniz.

Microsoft’un kapsadığı kar amacı gütmeyen kuruluşlar açısından şirket şunları söylüyor: ” Give with Bing’deki kâr amacı gütmeyen kuruluşların sayısını dünya genelinde 1,4 milyondan fazla kuruluşu içerecek şekilde genişlettik. Ve 31 Aralık 2020’ye kadar, çalışmalarının kamu sağlığı, sosyal adalet ve eğitim gibi acil alanlardaki etkisini artırmak için Give with Bing aracılığıyla kuruluşlara bağışladığınız puanları eşleştireceğiz.”

Give with Bing, artık ABD dışındaki yedi ülkede de kullanılabilir. Buna İngiltere, Kanada, Avustralya, İtalya, İspanya, Almanya ve Fransa dahildir.

Microsoft, Bing Arama Motorunun İsmini Değiştirdi

Microsoft Bing İçin Önemli Bir An mı?

Microsoft Bing’in yeni bir adı vardır ve Give with Bing daha fazla kuruluşa ve ülkeye yayılırken, Microsoft bu yeniden markanın yepyeni bir arama algoritmasıyla da geleceğini söylemedi.

Bu nedenle, Microsoft’un insanları en sevdikleri arama motorlarından vazgeçip Microsoft Bing’i kullanmaya ikna etmesi zor olacaktır. Bir yandan, güçlü algoritması ve özel aramaları ile Google’a sahipsiniz. Öte yandan, kullanıcı gizliliğine saygı duyan DuckDuckGo’ya sahipsiniz.

Microsoft, kodlama sorunları için Kod Örneği Cevabı özelliği gibi insanları kazanmak için Bing’e faydalı özellikler sunmuştur. Ancak, asla gerçekten yakalayamadılar.

Peki Microsoft, insanları Microsoft Bing’i daha fazla kullanmaya teşvik etmek için şimdi ne yapıyor? Blog gönderisinin görünümünden Microsoft, Give with Bing programıyla pazarı köşeye sıkıştırmak istiyor.

Google ve DuckDuckGo güçlü motorlar olsa da, hiçbiri onları kullanarak bir hayır kurumuna bağış yapmanıza izin vermez. Ancak, Microsoft yalnızca bağış yapabileceğiniz daha fazla kuruluş eklemekle kalmadı, aynı zamanda programı ABD dışındaki ülkelere de sundu.

Bu nedenle Microsoft, insanları arama motoruna kazanma ana stratejisini açıkça ortaya koydu. Sonuçları Google’ınki kadar iyi olmayabilir ve DuckDuckGo’nunki kadar özel olmayabilir, ancak insanların en sevdikleri hayır kurumlarına basitçe kullanarak bağış yapmalarına olanak tanır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu