Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Adobe Flash’ı 2021’in Başlarında Windows’tan Kaldıracak

Flash kullanım ömrünün sonuna yaklaşırken, Microsoft sonunda onu Windows’tan kaldırmayı planlıyor.

Adobe Flash Player‘da artık kepenklerin indirilme vakti. Microsoft, şirketin Flash’ın olmadığı bir geleceğe geçişi nasıl gerçekleştireceğini duyurdu. Microsoft, Flash tabanlı kaynaklarını nasıl yavaş yavaş ortadan kaldıracağına dair bir yol haritası yayınladı.

Microsoft’un Adobe Flash Player Planları


Adobe Flash, 31 Aralık 2020’de resmi olarak kullanım ömrünün sonuna gelecek. Şirket , Adobe Blog’da tarihi Temmuz 2017’de belirlediği için bu şaşırtıcı bir haber değil .

Son teslim tarihine yaklaşırken Microsoft, Flash’ı Windows Bloglarında Windows 10’dan kaldırma planlarını duyurdu.

31 Aralık geldiğinde, Microsoft artık yeni Edge tarayıcısı veya Internet Explorer 11 için Flash’ı desteklemeyecektir. Tarayıcılar varsayılan olarak Flash’ı devre dışı bırakacak ve Haziran 2020’den daha eski olan tüm Flash sürümlerini engelleyecektir.

Ardından Microsoft, 2021’in başlarında Flash’ı tüm Windows işletim sistemlerinden kaldıran bir güncelleme yayınlamaya başlayacak. İndirme işlemi “Adobe Flash Player’ın Kaldırılması için Güncelleme” olarak adlandırılacaktır.

İlk başta, Windows Update bu güncellemeyi isteğe bağlı bir indirme olarak listeleyecektir; ancak, birkaç ay sonra önerilen bir güncellemeye yükseltilecektir.

Microsoft, Adobe Flash'ı 2021'in Başlarında Windows'tan Kaldıracak

Flash’tan daha sonra kurtulmak istiyorsanız Microsoft, kaldırma aracını 2020 Sonbaharından itibaren güncelleme kataloğunda listeleyecektir. Daha sonra, güncellemeyi Windows Update’te görünmesini beklemeden manuel olarak indirebilirsiniz. Ancak dikkatli olun; Güncellemeyi uyguladıktan sonra geri almanın bir yolu yoktur.

Ardından, 2021 yazında Microsoft, Flash ile ilgili tüm bileşenleri eski Edge ve Internet Explorer’dan kaldıracak ve böylece Windows’ta Flash çağını sona erdirecek başka bir güncelleme yayınlayacak.

Windows’ta Flash için Yolun Sonu

Aralık 2020’de, bir zamanlar hayranlık duyulan, şimdi beğenilen Adobe Flash Player çıkışını yapacak. Microsoft, Windows’un Flash desteğini iyi bir şekilde sona erdirecek ve bir zamanlar Flash’ın bulunduğu yerde başarılı olmak için yeni ve daha iyi medya formatlarının yolunu açacak.

En sevdiğiniz Flash oyunlarının hepsinin zaman içinde kaybolacağından endişeleniyorsanız endişelenmeyin. Bunları indirip sonsuza kadar saklayabileceğiniz yollar vardır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu