TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Akıllı Telefon Haberleri » MediaTek, Huawei’nin En Büyük İşlemci Tedarikçisi Olacak

MediaTek, Huawei’nin En Büyük İşlemci Tedarikçisi Olacak

MediaTek, Huawei'nin En Büyük İşlemci Tedarikçisi Olacak

Akıllı telefonlar için işlemci geliştirme söz konusu olduğunda, piyasada çok az oyuncu olduğunu biliyoruz.

Üreticilerinin amiral gemisi modelleri genellikle Qualcomm işlemcileri kullanır. MediaTek, düşük uç avantajlarından memnun olmasa ve Qualcomm’a meydan okumak için yüksek kaliteli işlemciler yayınlamasına rağmen, başarısızlıkla sonuçlandı.

5G çağının ortaya çıkmasıyla birlikte, akıllı telefon donanımı büyük bir değişim sürecine giriyor. Uzun zamandır dayanılmaz olan MediaTek, sonunda kendi dönüşünü başlattı. Huawei, Xiaomi, Vivo ve diğer büyük akıllı telefonu markaları, MediaTek’in Dimensity serisini kullanarak 5G akıllı telefonu ürünlerini piyasaya sürdü.

MediaTek, Huawei'nin En Büyük İşlemci Tedarikçisi Olacak

MediaTek’in 5G yonga satışlarındaki talep artışı sayesinde TSMC’ye sipariş ekledi. Rapor, MediaTek’in Dimensity serisi işlemci satışının yükseldiğini ve şirketin TSMC ile siparişini artırdığını iddia ediyor.

Bu siparişlerin büyük bir kısmı 7nm işlemi için olabilir. Bunun nedeni, yükselen TSMC Dimensity serisinin temelde 7nm işlemini kullanmasıdır. 5nm’in düzeni, MediaTek’in üst düzey pazarı ele geçirmesi için ilk fırsat olacak. 

Huawei’nin TSMC ile siparişi zaten çatıyı vuruyor. Birkaç ay önce, Huawei’nin MediaTek ile yaptığı satın alımların %300 arttığı bildirildi. Bu amaçla MediaTek, yılın ikinci yarısında Huawei cep telefonları için en büyük yonga tedarikçisi olabilir. Buna ek olarak, MediaTek’in 5G işlemci sevkiyatlarının yıl boyunca 42 milyon adede yükselmesi bekleniyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Logitech, G PRO X Oyun Kulaklığıyla Kesintisiz İşitme ve Konuşma İmkanı Sunuyor

Uğur Aydemir

Twitter, Yeniden “Mavi Tik” Başvurularını Açıyor!

Buğra Noyan

Üniversiteli Öğrenciden Büyük Başarı!

Hüseyin Ceylan

1 yorum

Avatar
Ali 30 Haziran 2020 at 23:30

Snapdragon varken mediatek işlemci telefonlar kullanılmaz 🤔

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.