Mastercard: NFC Ödemeleri Koronavirüs Endişeleri Nedeniyle %40 Arttı

Mastercard, NFC ödemeleri koronavirüs endişeleri nedeniyle yüzde 40 arttığını açıkladı.

Mobil NFC ödemeleriyle ilgili sevilecek çok şey var. Mağazalara sahte kart numaraları vererek kimlik hırsızlığını önleyebilirler, çip okuyuculardan daha hızlıdırlar ve en önemlisi şu anda ödeme terminaline fiziksel olarak dokunmanıza gerek yoktur. Finansal hizmetler şirketi Mastercard’a göre, bu son kısım muhtemelen temassız ödemelerin %40 arttığını gösteriyor.

Kredi kartı devi, ilk çeyrekte koronavirüs pandemisi kötüleştikçe temassız ödemelerde, ödemeye hafifçe dokunma ve mobil ödeme dahil yüzde 40′lik bir yükselme gördü.

Mastercard CEO’su Ajay Banga şirketin ilk çeyrek kazanç duyurusunda, “Temassız işlemlerin kullanımında bir artış görüyoruz ve bu eğilimin pandemiden sonra da devam edeceğini düşünüyoruz” dedi. Trendin, “nakit alışverişi yapmadan, terminallere dokunmadan veya başka bir şey yapmadan mağazalara girip çıkmak için hızlı bir yol arayan” kişiler tarafından yönlendirildiğini de sözlerine ekledi.

Mastercard: NFC Ödemeleri Koronavirüs Endişeleri Nedeniyle %40 Arttı

Mastercard’a göre alışveriş yapan kişiler, koronavirüs korkusu nedeniyle nakit paraya dokunmayı veya kredi kartı teslim etmeyi içermeyen şekillerde giderek daha fazla ödeme yapıyor.

Temassız ödemeler yüzde 40 oranında arttı

Kredi kartı devi, küresel salgının kötüleşmesiyle ilk çeyrekte temassız ödemelerde (ödemeye hafifçe dokunma ve mobil ödeme dahil)% 40′lık bir artış bildirdi.

Yönetim danışmanlığı Bain’e göre, virüs salgını öncesinde ABD’deki mobil ödemeler kabaca% 10 ile küresel kabul oranlarının altındaydı. Uzmanlar, derinden gömülü bir eski sistemden bahsediyor ve Amerikalıları tarihsel olarak ödemek için telefonlarına dokunmamaları nedeniyle kartları ödüllendiriyor. Çin’in aksine, tüketicilerin% 80′inden fazlası geçen yıl mobil ödeme kullandı.

Mastercard: NFC Ödemeleri Koronavirüs Endişeleri Nedeniyle %40 Arttı

Mastercard ayrıca, salgının neden olduğu büyük şehirlerin kapatılması sayesinde çevrimiçi ödemelerde “dramatik” bir artış bildirdi. “Kart mevcut değil” adı verilen işlemler ilk çeyrekte% 40 arttı. Gelecek yılın başında istifa edeceğini açıklayan Banga, pandemiden sonra dijitale geçişin sürmesini beklediğini söyledi. 

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu