Mark Zuckerberg Sonunda İtiraf Etti! - TeknoDiot.com

Mark Zuckerberg Sonunda İtiraf Etti!

Abone Ol 

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’un ve diğer sosyal medya ağlarının, devlet düzenlemesine ihtiyacı olduğunu itiraf etti.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, sosyal ağların düzenlemeye ihtiyacı olduğunu itiraf etti ancak önlemler şeffaf ve adil olmak, aksi küçük teknoloji şirketlerini acı ve kullanıcıların güven zarar olacak gerekmektedir.

Financial Times, Mark Zuckerberg’in sosyal ağların düzenlenmesi hakkında bir makale yayınladı. İçinde Facebook CEO’su, sıkı düzenlemenin şirketine zarar verebileceğini belirtti. Bununla birlikte uzun vadede, sosyal ağların kendileri de dahil olmak üzere faydalar getirecektir.

Zuckerberg’e göre düzenleme açık, şeffaf ve hesap verebilir olmalıdır. İnsanlar aksi halde siyasi kurumlar ve teknolojileri güven duymayacağı net standartlar sunmak gerekiyor.

Aynı zamanda, küçük şirketlerin kötü tasarlanmış tedbirlerden orantısız bir şekilde etkilenme riski vardır. veri toplama ve algoritmaların kullanımı ile ilgili kısıtlamalar ile karşı karşıya kalan onlar teknoloji devi kaybedecek.
Zuckerberg, bu sonbaharda ABD başkanlık seçimlerinde özellikle akut hale gelen başka bir konuya da değindi. Sosyal ağlarda siyasi reklam ile ilgili.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Mark Zuckerberg Sonunda İtiraf Etti!

Facebook son zamanlarda şirketler reklam doğrulama koymuyor diye suçladı. Sonuç olarak, platformda yanlış beyanlara sahip siyasi reklamların bulunduğu iddia ediliyor. En son skandal, potansiyel bir Demokrat başkan adayı Michael Bloomberg’in adıyla bağlantılıdır. Facebook’tan siyasi reklam yapmayı reddetmesi üzerine personel memlere Proplachennye.

Bu eleştirilere yanıt Zuckerberg Facebook’ta reklam baskı ortamı veya diğer online hizmetlerde, çok daha şeffaf televizyonda daha olduğuna dikkat çekti. Şirket, müşterilerin koordinatları, maliyet ve kitle erişimi dahil olmak üzere politik ve diğer reklamlarla ilgili bilgiler yayınlar. Buna ek olarak, Zuckerberg diğer reklamdan siyasi reklam kolaydır ayırt söyledi. Örneğin, seçimler sırasında siyasi reklam göç dikkate alınması gereken olsun veya olmasın belirsizdir.

Göz atın:   Kablosuz Şarj Olabilen Gaming Mouse: Logitech G502 Lightspeed İnceleme

Madde Facebook bölüm Avrupa düzenleyiciler ile yaptığı görüşmenin bir gün önce yayımlandı temalı, yapay zeka düzenleyen yeni kurallar vardı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu