Genel Mail Terimleri: BCC, CC, TO Kavramları Nedir?

Bu makalemizde sizlere mail sistemlerinde kullanılan kısaltma terimlerinden bahsedeceğiz. Detaylar makalemizde…

Mail CC ve BCC nedir? Genel mail terimleri: BCC, CC ve TO kavramları, mail kullanan kişiler tarafından bilinmelidir. Bu kavramlar, etkili bir şekilde mail kullanmak isteyen kişilerin bilmesi gereken kavramlardır. BCC, CC ve TO kavramlarının bilinmesi, mail yönteminin daha hızlı kullanılmasında etkilidir ve özellikle de kurumsal alanda oldukça kullanılmaktadır.

Mailde bulunan TO, alıcı anlamına gelmektedir. Bu yazının bulunduğu alanda kimi zaman TO yerine alıcı yazmaktadır. Bu kısma gönderilecek olan mailin kime gönderileceği yazılmalıdır. Birden fazla kişi de TO kısmına eklenebilmektedir. Eğer mail birden fazla kişiye gönderilecekse kişiler arasına virgül konulmalıdır.

Mailde bulunan CC ise Carbon Cop anlamına gelmektedir. Carbon Cop, bilgi anlamındadır ve bu kısma gönderimi yapılacak olan mailin bilgilendirilmesi yazılmalıdır. CC kısmına yazılan bilgiler TO kısmında ekli olan kişiler tarafından görüntülenebilmektedir. CC alanına yazılan mail adresleri, direkt alıcı anlamına gelmemektedir.

Genel Mail Terimleri: BCC, CC, TO Kavramları Nedir?

BCC Nedir?

Mailde sıklıkla karşılaşılan bir bölüm de BCC bölümüdür. Bu bölümün açılımı; Blind Carbon Copy’dir. Maildeki bu kısım, gönderilen maillerin gizli bir kopyasının alındığı kısımdır.

CC ve TO Nedir?

CC: carbon copy demek,o bölüme yazdığın isimlere gönderdiğin mailin aynısını gönderebilirsiniz. CC ve de TO kısmına ekli olan kişiler, BCC kısmında ekli olan mailleri görüntüleyememektedir. Bu sebeple de BCC alanındaki kişiler için gizli alıcı da denmektedir. BCC alanında bulunan kişiler To ve CC alanında olan kişileri görüntüleyebilmektedir.

Görüldüğü üzere genel mail terimleri: BCC, CC ve TO kavramları bilgisine sahip olmak önemlidir. Mailde bulunan bu kısımlar, tek bir maille birden fazla alıcıya ulaşmayı sağlamaktadır. Bu rehberimizde mail cc ve bcc nedir bunlardan bahsettik.

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!