Tiktok Takipçi Satın Al

Mac Bilgisayarlarda Face ID İçin Patent Verildi!

Birkaç yıl önce Face ID iPhone X ile tanıtıldı. Daha sonra iPad Pro’ya devredildi soru şu Mac’e ne zaman verilecek? Ne de olsa doğal bir geçiş gibi görünüyor ve iyi haber, Apple‘ın da fikri araştırıyormuş gibi görünüyor olması diyebiliriz.

Bu, Face ID’nin gerçekten Mac’e gelebileceği önerildiği yakın zamanda verilmiş olan bir patente göre. Ancak, mutlaka iPhone veya iPad’den beklediğimiz aynı Face ID olmayacak ve aslında akıllı bir uyku moduyla gelecek olan daha akıllı bir Face ID sürümü olabilir.


Mac Bilgisayarlarda Face ID İçin Patent Verildi!

Patentin açıklamasına göre, büyük ölçüde zamanlayıcıya dayanan mevcut uyku modu yinelemelerinden bahsediyor; kullanıcıdan belirli bir giriş yapılmadığında, bilgisayar otomatik olarak uyku moduna giriyor. Bu, video izlemek veya müzik dinlemek gibi giriş gerektirmeyen bir şey yaptığınızda can sıkıcı olabilir.

Ancak bu patentle, Mac’teki kameranın kullanıcının yüzünü izleyebileceğini ve hala bilgisayarlarında olduklarını tespit ederse uyku modunun devreye girmesini önleyebileceğini öne sürerek bir patent alınacak, maalesef bunun Apple’ın gelecekteki Mac bilgisayarlarda uygulayacağı bir özellik olduğunu garanti etmenin doğru olduğu söylenilemez.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu