Tiktok Takipçi Satın Al

LG’nin Kıvrılabilir OLED TV’si Milano Tasarım Haftası’nda Parladı

LG ve Foster + Partners, Milano Tasarım Haftası’nda görücüye çıkarttıkları “Mekanı tekrar Tanımlamak” adlı ortak sanat projesiyle, eşi olmayan OLED TV’nin ruhunu yansıtıyor.

LG Electronics (LG) ile ünlü mimarlık ve endüstriyel tasarım firması Foster + Partners, Milano Tasarım Haftası’nda LG SIGNATURE OLED TV R (65R9) merkezli bir sanat enstalasyonunda ortaklaşa iş yaparak teknoloji ve mekansal tasarımın kesişimini vurguluyor.


CES 2019’da tanıtılan LG’nin kıvrılabilir OLED TV’si, bir TV ile bulunmuş olduğu alan arasındaki ilişkiyi tekrar tanımlarken, LG’nin tasarım alanındaki yaratıcılığının da altını çizen, elle tutulur bir kanıt olarak kabul ediliyor. Kıvrılabilir OLED TV’nin tasarım felsefesi, alanla bütünleşme ve “duvarlardan kurtulma” mevzusuna yeni bir boyut getirerek Milano Tasarım Haftası’na damgasını vuruyor. İngiliz şirket Foster + Partners, kıvrılabilir OLED TV’nin geliştirilmesi esnasında, ürünün dış geometrisi ve son rötuşlarının yanı sıra özel iç mekaniğini tasarlama mevzusunda da LG ile yakın bir işbirliği gerçekleştirdi.LG’nin Kıvrılabilir OLED TV’si Milano Tasarım Haftası’nda Parladı

“Mekanı yine Tanımlamak” enstalasyonu, LG SIGNATURE OLED TV R’yi merkezine alarak üst düzeyde mekansal bütünlük sergilerken ışığın, değişen teknolojinin ve tasarımın, bir düğmeye basarak mekanla ilgili yeni imkanlar sunmasına örnek oluşturuyor. LG’nin rakipsiz OLED ekran teknolojisinin kusursuz kontrastını ve naturel renk ifadesini, Dolby Atmos’un gerçekçi sesiyle eşleştiren, kıvrılabilir OLED TV, izleyicileri sürükleyici görsel ve işitsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Sergi, LG’nin bu fütüristik televizyonunun Full View modunda mekanları nasıl geniş ekran ev sinemasına çevirdiğini ve Zero View’da ise pürüzsüz alüminyum kasasının içerisine saklanarak nasıl bir sanat objesine dönüştüğünü gösteren bir ev ve galeri şeklinde tasarlanmış. Enstalasyonun duvarlarındaki pencere görüntüsü verilmiş kesiklerin arasından parlayan ışık, güneş ışığının gün içindeki pozisyonunu ve yoğunluğunun değişimini öykünmek ederek vakitın geçmiş olduğu hissini de uyandırıyor. LG teknolojisinin yaşamın ritimlerine iyi mi uyum sağladığını göstermek için de kıvrılabilir ekran ortam aydınlık ve gürültülüyken açılıyor, ses ve ışık kaybolduğunda ise kendi kendine kapanıyor.

LG’nin Kıvrılabilir OLED TV’si Milano Tasarım Haftası’nda Parladı

Milano Tasarım Haftası’na gelen ziyaretçiler, 9 – 14 Nisan tarihleri içinde İtalya’nın Milano kentindeki Superstudio Più’de LG’nin eşsiz TV’sini içeren “Mekanı tekrar Tanımlamak” enstalasyonunu deneyimleyebilirler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu