Tiktok Takipçi Satın Al

Lara, Sevgililer Günü’nde Laptop’ınıza Konuk Olmayı Bekliyor

“Kurtların ayak izlerini takip ederek dümdüz ilerleyin ve sol taraftaki oda benzeri yere dikkat edin. İşte ‘secret’ orada duruyor. Sol tarafta kalan hafif eğimli kayanın karşısındaki bölümden sağlık paketini almayı ihmal etmeyin…”

İnternetin, ülkemizde emekleme aşamasında olduğu yıllarda PC oyunculuğunu çok başka bir noktaya taşımak üzere oyun tutkunlarıyla buluşan ilk Tomb Raider, sunduğu aksiyon, macera ve içerdiği “secret”larla bir döneme damgasını vurdu. Oyuncuların büyük ilgisiyle karşılaştığı için çok geçmeden bir seriye dönüşen ve günümüze kadar ulaşan Tomb Raider ve oyundaki karakterimiz Lara Croft, 14 Şubat 2024, Sevgililer Günü’nde gaming laptop’larımıza tekrar konuk oluyor. Türkçe dil desteğine sahip Tomb Raider I-III Remastered Starring Lara Croft, Tomb Raider serisinin orijinal ilk üç oyununu zamanında oynayamayan, bugün oynamak istediğinde ise oyunun görsel yaşlılığı ve kontrollerindeki hantallığı nedeniyle oyundan uzak duranlar için biçilmiş kaftan. Peki, oyun, standart ve gaming laptop modelleri ile nasıl oynanıyor? Dilerseniz gelin, önce oyunların yenilenme safhasından ve oyunlardan biraz söz edelim, ardından laptop seçeneklerinin performanslarını değerlendirelim.

Fikir Aspyr’dan, Destek Crystal Dynamics’ten


1996 çıkışlı ilk Tomb Raider oyunuyla yaşıt olan ve serinin ikinci oyunundan itibaren pek çok yapımın PC haricindeki platformlara portunu yapan Aspyr, eski oyunların modernize edilmesi konusunda kafa yorduğunu belirtiyor. Ancak orijinal oyunların ruhunu korumakla bu oyunları çağa uygun hâle getirme arasındaki dengeyi kurma noktasında desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Aspyr, seriyi 2000’li yılların ortasından bu yana başarılı şekilde devam ettiren Crystal Dynamics’in kapısını çalıyor. Güncel laptop modelleri ile de oynanabilirken serinin temellerini onurlandıran bir proje olan Tomb Raider I-III Remastered Starring Lara Croft, bu sayede ortaya çıkıyor.

Mühendislik, oynanış ve sanat tarafına odaklanan geliştirici ekipler, orijinal oyunların kaynak kodlarından hareketle ilk oyunların o büyülü atmosferini bozmadan, yapımların görsellerini günümüze taşıyor. Oynanış cephesinde ise reboot edilen Tomb Raider serisiyle kıyaslandığında epey zorlayıcı oyun mekanikleri ve bulmacaları bulunan orijinal üç oyunun kendine has özellikleri korunurken tank kontrolleri isteğe bağlı geliyor. İsteyen oyuncular, en iyi laptop modellerine yükledikleri yapımı tank kontrolleriyle, isteyen oyuncular modern kontrollerle deneyimleyebiliyor. Yenilenen oyuna eklenen gelişmiş kontrol seçenekleri, sabit kamera açılarından dolayı orijinal oyundan uzak duranları da bu sürümü oynamaya teşvik ediyor. Bunların yanında, boss’lar için sağlık barı, yepyeni üç boyutlu oyun içi unsurlar, 200’den fazla ödül, fotoğraf modu gibi sayısız yeniliği de beraberinde getiriyor. Ayrıca laptop çeşitlerinde fazla yer kaplamayan üçleme, orijinal oyunlara apayrı pencereler açan genişleme paketlerini de oynanabilir kılarak Lara ile daha uzun süre geçirebilmemizi sağlıyor.

Lara, En İyi Laptop Modelleri ile Harika Görünüyor

1990’lı yıllardan kalma görsellerle karşımıza çıkacağını düşündüğümüz ancak gerekli iyileştirmelerin yapılması sayesinde beklentilerimizin de ötesinde grafiklerle gelen Tomb Raider I-III Remastered Starring Lara Croft, yüksek çözünürlükte, harikulade görünüyor. Yenilenen ışıklandırmalar, önceden render edilmiş aydınlatma unsurları ve gerçek zamanlı aydınlatma efektleri, oyunun sürükleyiciliğini zirveye taşırken çevresel unsurların da sahiciliğini artırıyor. Oyunlara eklenen yeni modeller, düşmanlar ve ortamlar, yenileme hızı ve çözünürlüğü yüksek ekranlara sahip laptop modelleri ile nefes kesiyor. Standart bir remaster sürümünden çok daha fazlasını sunan Tomb Raider I-III Remastered Starring Lara Croft oyununda; yüksek çözünürlüklü kaplamalar, akıcı animasyonlar ve orijinal oyunlarla tutarlılık gösteren sayısız görsel yenilik yer alıyor.

Doğası gereği düşük poligonlu olan ve bugünün “canavar” laptop modellerini zorlamak şöyle dursun, birkaç yüz fps ile oynanabilen Tomb Raider I-III Remastered Starring Lara Croft, hem işlemciye hem de ekran kartına yük bindirmiyor. Otantikliğinden bir şey yitirmeden oldukça modern görünen oyunlar, içerik bakımından zenginlikleri sayesinde seriyle tanışanlara onlarca saatlik eğlence sunuyor.

Aksiyon oyunlarının en iyi kadın karakteri Lara Croft ile maceraya atılırken elinizin altında en iyi laptop modellerinden birinin bulunduğuna emin olun. Sizi, performans konusunda asla yarı yolda bırakmayacak, yenilenen Tomb Raider oyunlarının yanı sıra güncel tüm yüksek prodüksiyonlu (AAA) oyunları, akıcı şekilde oynamanızı mümkün kılacak laptop seçenekleri, Monster Notebook imzasına sahip. Abra, Tulpar ve Semruk ailesindeki çözümlerden dilediğinizi, Monster Notebook farkıyla oldukça cazip laptop fiyatları üzerinden satın alabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu