Tiktok Takipçi Satın Al

Kutusu Açılmamış iPhone, 63 Bin Dolara Satıldı

Karen Green, 2007'de bir iPhone aldı, ancak çoğu insanın yapmadığı bir şey yaptı: iPhone'u hiç açmadı.

İlk nesil iPhone’u Pazar günü açık artırmada 63.356,40 $’a (51.900 £) satıldı. Bu, telefonun 50.000 dolara çıkacağı beklentilerini boşa çıkardı. Ayrıca, 8 GB telefonun orijinal maliyeti olan 599 doların 100 katından fazladır. Ancak eski iPhone‘unuzdan, orijinal ambalajında ​​ve streç filmle kaplı olmadığı sürece, bu kadar fazlasını beklemeyin.

LCG Auctions’tan Mark Montero, BBC News’e “2007’den orijinal, ilk sürüm bir modeli keşfetmek, fabrika mührü bozulmadan hala yepyeni bir model keşfetmek gerçekten dikkate değer,” dedi. 2 Şubat’ta 2.500$’dan başlayan ve 27 teklifin ardından Pazar günü sona eren müzayedeyi LCG Müzayedeleri ele aldı.


2019’da yaptığı bir röportajda, arkadaşlarının 2007’de yeni bir iş bulduğunda Karen Green’e 8 GB’lık telefonu hediye ettiğini söyledi. Karen Green başka bir telefon almıştı, bu yüzden hediyeyi açmadan sakladı.

“Bu bir iPhone,” diye düşündü, “bu yüzden modası asla geçmeyecek”. Neyse ki onun için yanılmıştı. iPhone’u üst düzey koleksiyoncuların aradığı tüm kutuları kontrol ediyor, Bay Montero “alaka düzeyi, nadirlik ve değiştirilebilirlik” diyor.

“Yalnızca yepyeni, açılmamış ve birinci nesil iPhone’lar en iyi durumda değerlidir” diyor. Karen Green’in hikayesi “pastanın üzerindeki krema”.

Sadık Apple tutkunlarının orijinal ürünlere iyi paralar ödediği biliniyor. Geçen yıl, 1970’lerden kalma erken bir Apple bilgisayar prototipi 677.000 doların üzerinde satıldı .

Benzer bozulmamış durumdaki birinci nesil iPhone’lar daha önce de satıldı; iri Ağustos’ta 35.414 dolara, diğeri Ekim’de 39.339 dolara. Karen Green, Business Insider’a daha da büyük bir meblağı nakde çevirmek için telefonu daha uzun süre elinde tutacağını, ancak New Jersey işini finanse etmek için paraya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu