Tiktok Takipçi Satın Al

Kuru Mama mı? Yaş Mama mı? Kediler için Hangisi Gerekli?

Bu makalemizde sizlere kedilerimize hangi mamayı tercih etmemiz gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

Kedi sahipleri tarafından son zamanlarda en çok merak edilen konulardan birisi olan kuru veya yaş mama kullanımı kediler açısından nasıl olduğu merak ediliyor. Bizde bu konuya açıklık getireceğiz.


Öncelikle kedinizin beslenmesine önem verip en iyisini yapmaya çalışıyorsanız marka mamaların her zaman doğru bir seçim olmadığını bu makalede anlayacaksınız. Kedi mamalarının birçok farklı markalı olanları mevcut yine bu ürünlere buradan göz atabilirsiniz.

Kuru mama kediler için sağlıklı mı?

Sağlık konusundan size net bir bilgi veremeyeceğimizi söylemek istiyoruz. Mama firmaları yaptıkları mamaların içinde bulunan maddeleri nereden temin ettiğini belirtmediği için sağlıklı olup olmadığını bilemiyoruz. Ama kuru mama konusunda size söyleyebileceğimiz en önemli madde kuru mama tüketimi kedilerde idrar yolu enfeksiyonuna neden olabiliyor. Kedi mamaları hakkında tüm detaylara buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Kuru Mama mı? Yaş Mama mı? Kediler için Hangisi Gerekli?

Sebebi ise kediler gün içinde içtiği su vücuduna çok az geldiği için bunu yanında da kuru mama yediği zaman daha fazla suya ihtiyaç duyan vücuda gerektiğinden daha az su girdiğinde kedi de idrar yolu enfeksiyonu başlıyor ve çekilmez bir duruma geliyor. Bu konu aklınızda dursun şimdi yaş mama ile ilgili başlığa geçelim.

Yaş mama kediler için sağlıklı mı?

Yaş mamalar kuru mamaya göre yukarıda belirttiğimiz idrar yolu enfeksiyonu bakımından içinde su bulundurduğundan kedi ister istemez vücuduna su almış oluyor. Bu da kedimiz için idrar yolu enfeksiyonu olma riskini azaltıyor. Peki yaş mamalar sağlıklı mı diye soracak olursanız yine kuru mamalarda belirttiğimiz gibi firmalar bilgi paylaşımı yapmadığı için mamalar hakkında yine net bir bilgi veremiyoruz.

Sonuç:
Kediniz için en iyi mama tercihi genel olarak karma mamadır. Bunun yanında kuru mamayı ıslatıp verebilir veya süt ile karıştırarak verebilirsiniz. Sütü her zaman vermenizi tavsiye etmediğimizi de bilmeniz gerekiyor. Kedi mamalarına göz atın!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu