Tiktok Takipçi Satın Al

Twicth Röportajları: Kübra “MirandaKerry” Çamlıbel

Twitch‘de yayınlara başlayan Kübra Çamlıbel namı diğer “MirandaKerry” ile birlikte bir röportaj gerçekleştirdik.

Yeni konuğumuz ise Twitch’de kendine has kitlesi ile yayınlarını sürdüren MirandaKerry ile birlikte röportajımızı gerçekleştirdik. Bu röportajımızda konuğumuz Kübra Çamlıbel namı diğer MirandaKerry’e birkaç soru sorduk ve cevaplarını aldık buyursunlar.


Öncelikle bizlerle bu röportajı kabul ettiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederiz Kübra, size birkaç sorumuz olacaktır, içtenlikle cevaplayacağınızdan hiç şüphemiz yok. Sizi yakından takip eden takipçileriniz ve sizi henüz tanımamış olan insanlar için bu röportaj gerçekten güzel reaksiyon vereceğinden şüphemiz yok. Tekrardan teşekkür ederiz. Hemen başlayalım…

Twitch Kanal Adresi

:: Kübra “MirandaKerry” Çamlıbel Röportajı

 • Selam Kübra, henüz seni tanımayan insanlar için bize kısaca kendinden bahseder misin?

Selamlar, hepinizin tanıdığı gibi ben Kübra ‘Miranda Kerry’ Çamlıbel. 24 Ağustos 1994 doğumluyum.  Yayınlardan önce sadece Kübra Çamlıbel’ dim J Uzatmadan kısaca kendimden bahsedeyim. 17 yaşımdan beri fotomodellik yapıyorum bunu çok soran oluyor hala güzel iş geldikçe gidiyorum. Birkaç yıl önce aynı zamanda pilates eğitmenlik sertifikasına başvurup belgemi de aldım hatta uzun bir süre hayatıma Personal Trainer olarak devam ettim. Şimdi ise twitchte oyun yayıncısıyım.


 • Neden “MirandaKerry” ?

En sık aldığım sorulardan biri bu aslında ben olaya tamamen sarcastik yaklaşmıştım. İnsanlarsa kendimi Miranda Kerr adlı mankene benzettiğimi sandılar. Alakamız yok. Oyun hayatıma League of Legends ile başlamıştım. Mainim adc di hep. Aynı zamanda mankenlik yaptığım için bağdaştırabileceğim tek manken ismi Miranda Kerr olmuştu. Öyle Miranda Kerry diye bir şey ortaya çıktı.


 • Ne zaman, işte şimdi Twitch’e başlamam lazım dediniz?

Aslında ben hiçbir zaman demedim. 10 ay önce arkadaşlarımın ısrarı üzerine eğlenmek amaçlı yayın açtım ve hiç beklemediğim şekilde yükseldim.


 • Bir gününüz nasıl geçiyor? Sizi genellikle yayınlarda görüyoruz.

Ya o kadar karışık ki tamamen psikolojime bağlı. Mesela 2 ay önce ‘kahvaltı, spor, kuaför, ev, hayatsız gibi saaatlerce yayındı. Her gün kuaföre giderdim. Ancak o zaman arabam vardı. Şuan arabam yok ve evden çıkasım gelmiyor açıkçası sadece yayına odaklandım.


 • Twitch’e başladıktan sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Hiç görmediğim insanlar tarafından desteklenildim. Karşılıksız sevildim. Hiç tanımadığım insanların hayatlarında yer aldım ve neredeyse her günümüz birlikte geçiyor. Onlar benim hayatımda ben onların hayatındayım. Oturduğum bir kafede bir garson tanıyıp fotoğraf istedi mesela gelen bir kargocu izleyicimdi ve kuryeyi verirken karşımdaki mutluluğu paha biçilemezdi. Tabi müthiş bir hater kitle de var. Ama benim umrumda olan tek değişim beni her halimle seven insanlar oldu.


 • Herkes genellikle merak eder yayın harici canınız sıkılınca veya kafa dağıtmak için oyun oynuyor musunuz?

Evet yorgun olmadığım sürece arkadaşlarımla oynuyorum. Çoğu zaman yayının verdiği yorgunlukla kitap okuyup uyumayı daha çok seviyorum.


 • Yayın arkasında hayat nasıl geçiyor? Arkadaşlıklar olsun, aile ilişkileri olsun… Hep yayınlardaki gibi tatlı bir ortam yoktur muhtemelen.

Hayatımda beni mutsuz edecek kimseye yer vermiyorum. Bu yüzden stabil bir hayatım var yayın dışında da. Bazı zamanlar annemi özlüyorum o kadar. Tek yaşamaya yeni yeni alışmaya başladım çünkü. Onun dışında aile olsun arkadaşlık ilişkileri olsun normal gidiyor.


 • İlk olarak insanların sizi tanıdığı zaman nasıl hissettiniz? (fotoğraf çektirmek vb.)

Bu soruya genelde ‘kendimi önemli biri gibi hissettim’ cevabı verirler. Ama ben kendim için zaten önemli biriydim. Artık onlar için de önemli biri olduğumu hissettim.


 • Twitch üzerinde en sevmediğin şey nedir?

Kadın yayıncıların sırf kadın olduğu için çok izlendiği söyleniyor ancak ben 5bin veya 3 bin izlenen bir kadın yayıncı göremiyorum. En fazla bin izlenen var. Ayriyetten gördüğüm yarışma yayınlarında bir kadın yayıncı çıkar çıkmaz hemen bir yerme bir aşağılama çabası, kadınlar için çok kötü çok cringe vb ithamlarda bulunan kitle var. Bu kitleyi en başta bu şekilde yönlendiren yayıncılar sayesinde varlar. Kadınları değersiz gören binlerce insan gördüm bu platformda. Aslında bu gerçek hayatta da böyle ama bu platformda noname oldukları için daha cürretkar davranıyorlar.


 • Twitch platformunu değerlendirirseniz nasıl değerlendirirsiniz?

Genel olarak değerlendirmek gerekirse platform geliştirilebilir. Çünkü ben sırf kitle linçlemesin diye kendi düşünmediği şeyleri kendi düşünüyormuş gibi davranan yayıncılar gördüm. Twitch’in bug bulmuşlar ne yapsam daha çok sevilir ve daha çok kitleye hitap ederim diye düşünmüşler. Olmadıkları kişi gibi davranıyorlar. Beni en iğrendiren şey de bu oluyor.


 • Sosyal medya platformları için farklı bir proje düşünüyor musun?

Benim şuan için tek düşüncem YouTube videoları. Çok yakında birbirinden güzel ve hiç yapılmamış contentler ile geliyorum az kaldı. Onu yaptıktan sonra daha farkılı projeler için çalışmaya vaktim olabilir.


 • Yayıncı olmak isteyen arkadaşlara kısa bir tavsiyede bulunacak olsan, tavsiyelerin ne olurdu?

Aslında göründüğünden çok daha kolay. Hater kitleyi ignorelayıp sizi destekleyenlere odaklandığınız da her şey çok daha kolay olacaktır ve ayrıca asla kendi kişiliğinizden vazgeçmeyin çünkü bu sizi bir müddet sonra mutsuz edecektir. Kısacası kendiniz olun.


 • Yayında oynamayı en sevdiğin oyunlar neler?

PUBG ve League of Legends ancak en çok chatle sohbet etmeyi seviyorum.


 • Yayıncılık dışında ilgi duyduğun başka meslekler var mı?

Hep oyuncu olmak istemiştim. Bunun gerekli eğitimlerini de almıştım. Ama hep karşıma bir engel çıkmıştı. O yüzden sadece istemekle yetinebildim.


 • Vakit ayırdığın için TeknoDiot ekibi olarak çok teşekkür ederiz, eklemek istediğin ekstra bir şey var mı?

Ben de teşekkür ederim beni yakından tanımalarına fırsat verdiğiniz için. Eklemek istediğim bir konu çoğu insan beni ilk gördüğünde egoist olduğumu düşünüyor. Sert görünüşümden ve umursamazlığımdan dolayı olabilir. Ancak bir müddet izleyip benimle vakit geçiren insanlar ise bana çok önyargılı davrandıklarını söylüyorlar. Bense hep insan kaybetmekten çok insan kazanmaya odaklanmış biriyimdir. İnsanlara önyargılı davranmayın. Onları tanımak ve keşfetmek önyargıdan çok daha eğlenceli inanın. Son olarak beni sevip destekleyen herkese çok ama çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız ki mutlu olmama ayrı ayrı her biriniz sebepsiniz <3

TÜM RÖPORTAJLARIMIZ
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu