Koronavirüs Nedeniyle Apple, iPhone Satışlarını Sınırlandırdı - TeknoDiot.com

Koronavirüs Nedeniyle Apple, iPhone Satışlarını Sınırlandırdı

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Apple, iPhone’un satışlarını koronavirüs nedeniyle sınırlandırdı. Apple, iPhone telefonlarının ABD ve Çin dahil birçok ülkede çevrimiçi mağazalarda satışını kişi başına iki modeliyle sınırlandırmıştır.

Çevrimiçi mağazada, “miktar” sekmesindeki sepete bir iPhone eklerken, ikiden fazla cihaz seçebilirsiniz. Rus Apple sitesinde, sipariş için olası akıllı telefonların sayısı da iki parça ile sınırlıdır.

Ancak, kısıtlama örneğin iPad Air tablet için geçerli değildir. Web sitesinden satın aldığınızda, sepete bu tür cihazlar ekleyebilirsiniz. Bir Amerikan sitesinden satın alırken aynı koşullar geçerlidir. Geçtiğimiz hafta içerisinde de Foxconn fabrikaları da iPhone üretimine ara vermişti.

Foxconn, Çin’in Wuhan kentinde, salgın için sıfır olan bir fabrikaya sahip. Ancak fabrika, şirketin toplam gelirinin yüzde 1’inden daha azından sorumludur. Ülkedeki diğer Foxconn üretim tesisleri iki hafta önce normal faaliyetlerine başladı.

Liu, Foxconn’un uzun vadede bazı fabrikalarını Çin’den çıkarmayı düşündüğünü de sözlerine ekledi. Ancak bunun koronavirüs ile daha az ve Başkan Trump’ın Pekin ile yaptığı ticaret savaşıyla daha fazla ilgisi var , bu da Çin yapımı birçok elektronikte tarifelerle sonuçlandı.

“ABD ve Çin çatışması nedeniyle, kapasite tehcirinin kesinlikle planlamak için uzun vadeli bir hedef olduğunu düşünüyorum” dedi. Liu, Foxconn’un üretim kapasitesinin ülke dışına ne kadar taşınacağının da Trump’ın ABD başkanlığına tekrar seçilip seçilmediğine bağlı olacağını da sözlerine ekledi. “Seçilirse, bence (üretim kapasitesinin yüzdesi) daha yüksek olacak.”

Logitech G Çekiliş

 

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu