Tiktok Takipçi Satın Al

Klavyede TL (₺) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede TL (₺) işareti yapılması için yeni nesil işletim sistemleri ve klavyelerde kısa bir yol bulunmaktadır.

Klavyede TL işareti yapma nasıl olur? Fakat belirli bir sürümün altında ki sistemlerde bu güncelleme bulunmamaktadır. Türk Lirası için çıkarılan bir yasa ile belirlenen işaret ₺ şeklinde tasarlanmış ve kullanılmaya başlanmıştır. Bu noktada metin programlarında bu karakterin nasıl yazılabileceği konusu ise oldukça merak edilen bir konu haline gelmiştir.


Sıklıkla para ve parayla ilgili çalışmalar ve yazılar yazan kişiler, yine alışveriş listeleri hazırlayan insanlar başta olmak üzere bu işareti kolay ve pratik olarak yapmaya ihtiyaç duymaktadırlar. İşaretin klavye yardımı ile yapılamaması durumunda ise ortaya farklı çözümler çıktığı için sonuçlarda çok iyi olmamaktadır.

Klavye Kısa Yolu İle TL (₺) İşareti Yapılması

Bu işareti klavye kısa yolu ile yapmak ve yazılan metnin içinde yer almasını sağlamak ise mümkündür. Bunun için klavyede bulunan iki farklı tuşun birlikte kullanılması gerekmektedir, bu tuş kombinasyonu ise ortaya ₺ işaretini çıkartmaktadır. Klavyede TL (₺) işareti yapılması için şu yöntem kullanılmaktadır;

Klavye üzerinde yer alan “Alt Gr” ve “T” tuşları bu işaret için birlikte kullanılan ilgili tuşlardır, öncelikli olarak klavye üzerinde yer alan “Alt Gr” tuşuna basılır ardından ise bu tuş basılı iken “T” tuşuna basılır ve bırakılır. Bu sayede istenen işaret elde edilmiş olur ve tam oalrak bir yazı karakteri özelliklerindendir.

Klavyede TL (₺) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede TL (₺) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede TL (₺) İşareti Nasıl Yapılır? Klavyede TL (₺) İşareti Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu