Google 2020 Yılının İlk Android Güvenlik Yamasını Yayınladı! - TeknoDiot.com

Google 2020 Yılının İlk Android Güvenlik Yamasını Yayınladı!

Abone Ol 

Google güvenlik açıklarını kapatmak, kararlılık ve performansı sağlamak amacıyla Ocak 2020 için Android Güvenlik Yamasını yayınladı. Bu yamayla birlikte Pixel cihazlarını es geçmedi ve ayrı bir güncelleme yayınladı.

Google, Android cihazlar için Ocak 2020 güvenlik düzeltme ekini yayınladı. Yeni güvenlik güncellemesi ile Android yapısında, medya sistemlerinde, çekirdek bileşenlerinde ve Qualcomm bileşenlerinde bulunan ve bunların toplamında elde edilen 40 güvenlik açığını kapattı.

Ocak 2020 Güvenlik Yaması en büyük açıklardan, Android yapısında bulduğu açığı da kapattı. Bu açık ile birlikte zararlı yazılımlar kullanıcı onayı olmadan kendilerine ek izinler verebiliyordu. Bu sayede Android kullanıcılarının bilgileri izinleri olmadan diğer şahıslar tarafından kolaylıkla çalınabiliyordu.

Google 2020 Yılının İlk Android Güvenlik Yamasını Yayınladı!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Ocak 2020 Güvenlik yamasının kapattığı diğer göze çarpan büyük açık ise medya yapısında bulundu. Daha önce bu açık sayesinde uzaktan erişim sağlamaya çalışan diğer şahıslar amaca uygun bir şekilde yazdığı kod ile dosya aracılığıyla Android cihazlara yükleyebiliyordu.

Google, Android işletimine sahip cihazların yanı sıra kendi ürünü olan Pixel serisi için de bir güncelleme yayınlamayı unutmadı. Ocak 2020 Pixel güncellemesi adıyla yayınlanan bu yamada Qualcomm ve çekirdek bileşenlerinin de içinde bulunduğu toplamda 37 adet olan açığın önüne geçti.

Pixel serisine gelen güncellemenin açıkları kapatmakla birlikte arayüzünde oluşan ekran sorunlarına da çözüm buldu. Bu yama ile birlikte meydana gelen Wi-Fi sorunu ve sistem açılırken yaşanılan takılma sorunu son buldu.

Google 2020 Yılının İlk Android Güvenlik Yamasını Yayınladı!

Google, Hangi Pixel Serisi Cihazlar İçin Güncelleme Getirdi?

  • Pixel 2
  • Pixel 2XL
  • Pixel 3
  • Pixel 3 XL
  • Pixel 3a
  • Pixel 3a XL
  • Pixel 4
  • Pixel 4 XL

Ocak 2020 Pixel Güvenlik Düzeltme Güncellemesi listede adı geçen cihazlar tarafından desteklenecek. Yeni yama Pixel 2 ve 2 XL modellerine sahip kullanıcıların Wi-Fi sorununu çözerken Pixel 3a ve 3a XL modellerinin de Kamera uygulamasının video ve ses kaydetme kalitesini arttırdı.

Göz atın:   ASUS Republic of Gamers, ROG Strix 550W Gold Güç Kaynağını Duyurdu

Yeni Ocak 2020 Güvenlik Güncellemesi ve Pixel Güncellemesi, Android 10 işletim sistemine sahip Pixel kullanıcılarına gönderildi. Kullanıcılar gelen yeni güncellemeyi Ocak 2020 OTA güncellemesiyle alacaklar.

Son olarak Android ile ilgili diğer haberlerimizi okumak isterseniz Android Haberleri kategorisine bakabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu