Tiktok Takipçi Satın Al

Kingston’un Oyun Bölümü HyperX, 425 Milyon Dolara HP’ye Satıldı!

HP, oyuncu aksesuarları üreten HyperX’i 425 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri olan Kingston Technology Company, Inc.’in , oyun bölümü olan HyperX ‘i HP Inc.’e satmak için kesin bir anlaşma yaptığını duyurdu.


Satın alma, HP’nin, özellikle oyun ve çevre birimlerinin çekici segmentler olduğu Kişisel Sistemler İşi’ndeki büyüme stratejisini destekliyor. HyperX’in ödüllü ürün portföyü, kulaklıklar, klavyeler, fareler, mousepad’ler, USB mikrofonlar ve konsol aksesuarları dahil olmak üzere bir dizi oyun çevre birimini kapsıyor.

Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde bir dünya lideri olan Kingston Technology Company, Inc., bugün oyun bölümü olan HyperX’i HP Inc.’e satmak için kesin bir anlaşma yaptığını duyurdu. Satın alma, HP’nin oyun ve oyun oynama ve çevre birimleri çekici segmentlerdir. HyperX’in ödüllü ürün portföyü, kulaklıklar, klavyeler, fareler, fare altlıkları, USB mikrofonlar ve konsol aksesuarları dahil olmak üzere bir dizi oyun çevre birimini kapsar.

HP Inc. Başkanı ve CEO’su Enrique Lores, “HyperX, teknolojisine dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından güvenilen çevre birimlerinde liderdir ve olağanüstü ekiplerini HP ailesine davet etmekten heyecan duyuyoruz,” dedi. “Liderliğimizi ilerletmeye devam ediyoruz. Bilgi işlem deneyimlerini modernize ederek ve değerli bitişik alanlara genişleyerek Kişisel Sistemlerde. Büyük ve büyüyen çevre birimleri pazarında önemli fırsatlar görüyoruz ve portföyümüze HyperX’in eklenmesi işimiz için yeni inovasyon ve büyüme kaynakları sağlayacaktır. ”

HyperX 425 Milyon Dolara Satıldı!

Kingston'un Oyun Bölümü HyperX, 425 Milyon Dolara HP'ye Satıldı!

Bilgisayar oyunları, 2023 yılına kadar 70 milyar dolar değerinde olacağı tahmin edilen bilgisayar donanımı endüstrisiyle, video oyunlarının en popüler biçimlerinden biri olmaya devam ediyor. Küresel çevre birimleri pazarının, orantısız bir payı temsil eden oyun çevre birimlerinin 2024 yılına kadar 12,2 milyar dolara çıkması bekleniyor. bu büyümenin.

Kingston Kurucu Ortağı ve CEO’su John Tu, “HyperX ürünleri, sıradan olandan en zorlu olana kadar tüm oyuncuların en zorlu taleplerini karşılayacak şekilde tasarlandı ve onlara kazanma avantajı sağlıyor ve oyunlarının zirvesinde kalmalarına yardımcı oluyor,” dedi. “Her iki şirketimiz de, çalışanlarımıza odaklandığımız ve aynı temel değerleri ve kültürü paylaştığımız için gelişiyor. David Sun (Kurucu Ortak ve COO) ve ben HyperX işi ve çalışanları için olasılıkları gördük ve ikimiz de bu değişikliğin HyperX için daha parlak bir gelecek getirdiğini fark ettik. ”

HP, OMEN markası ve dünya standartlarında bir donanım, yazılım, içerik ve hizmet ekosisteminin öncülüğünde son yıllarda büyük ve büyüyen bir küresel oyun portföyü oluşturmuştur. Şirket, OMEN 15 dizüstü oyun bilgisayarı ve HP Pavilion Gaming 16 dizüstü bilgisayar gibi güçlü cihazlarla oyunda ilerlemeyi sürdürüyor. HP, cihazların ötesinde, oyuncuların donanımlarını ve oyunlarını bağlamaları, özelleştirmeleri ve keşfetmeleri için bir hedef olan OMEN Gaming Hub ile yazılım yeniliğini teşvik ediyor. HyperX’i HP’nin daha geniş oyun ekosistemine eklemek, oyuncuların gördüğü, duyduğu ve dokunduğu her şeyde yenilikçi yeni deneyimler sunacak.

Anlaşma şartları uyarınca, HP, HyperX’in oyun çevre birimleri portföyünü satın almak için alışılmış işletme sermayesi ve diğer ayarlamalara tabi olarak 425 milyon dolar ödeyecek. Kingston, oyuncular ve meraklılar için DRAM, flash ve SSD ürünlerini elinde tutacaktır. Satın almanın, kapanışı takip eden ilk tam yıl içinde HP için GAAP dışı bazda artması bekleniyor. İşlemin, düzenleyici inceleme ve diğer alışılmış kapanış koşullarını bekleyerek 2021 yılının 2. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu