Tiktok Takipçi Satın Al

Karantina ve Hava Koşulları Enerji Üretimini Artırdı

Karantina ve hava koşulları Avrupa’da yeşil enerji üretiminin artmasına yardımcı oldu.

Karantina önlemleri ve hava koşulları Avrupa’da yeşil enerji üretiminin artmasına yardımcı oldu. Araştırmacılar İngiltere, Almanya ve İspanya’da rekor rakamlar bildirdi.


Sheffield Üniversitesi tarafından geliştirilen bir izleyiciye göre, İngiltere güneş enerjisi üretimi 9.68 gigawatt’a ulaştı. Araştırmacılara göre, bu ülkenin elektrik tüketiminin üçte birini karşılamak için yeterli. 9.55 gigawatt’ın bir önceki kaydı Mayıs 2019’da kaydedildi.

Bloomberg’e göre, Almanya da bir set 32,23 gigavat saat, prodüksiyon rekoru. İspanya, karantina döneminde günde 6,34 gigawatt’lık bir zirveye ulaşmayı başardı. Bu, Şubat 2020’de ayarlanan önceki rekordan %7.4 daha yüksek.

Karantina ve Hava Koşulları Enerji Üretimini Artırdı

“Sadece geçici sonuçları, ama onlar potansiyel bir sanayi işaret”,  Nina Skorupska, yenilenebilir enerji ve temiz teknolojiler için Birleşik Krallık ticaret dernek müdürü söyledi.

Araştırmacılar bunu birkaç faktöre bağladılar. Bulutsuz hava, Avrupa’da enerji üretimini en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanıyan battı. Hava kirliliğinin azalması enerji üretimini de etkiledi. Karantina trafiği ve sonuç olarak günlük üretilen sera gazı miktarını azaltır.

Bilim adamları Nisan ayının sonuna kadar serin havanın birkaç rekor kılacağını öne sürüyorlar. Bunu güneş panellerinin daha soğuk koşullarda daha iyi çalışmasına bağladılar. Daha sıcak hava, sistem stresini ve sonuç olarak verimliliğini azaltan atomaltı parçacıkların dinlenme sıcaklığını artırır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu