Tiktok Takipçi Satın Al

Kablo TV’ye Yeni İçerikler Eklendi

Çocukların teknoloji ve bilim alanlarında eğitimine odaklanan programlar hazırlayıp sunan Da Vinci Televizyon Kanalı, Türksat Kablo TV’de yeni içerikleriyle yayına devam etme kararı aldı.

Kanal 461’de yayınlanan Da Vinci, 6 yıldan bu yana Türksat izleyicisi tarafından yakından takip ediliyor. Çocuklar başta olmak üzere, her yaşa yönelik hazırlanan farklı eğitim seviyelerindeki bilim ve eğlence programlarını “Pasif TV İzleme’ye Hayır!” mottosuyla ailelere sunan Da Vinci, programlarını oyun tabanlı ve eğlenerek bilim öğrenme üzerine kurguluyor.

Da Vinci Televizyon Kanalı CEO’su Ferdinand Habsburg, Türksat ile işbirlikleri konusunda şöyle konuştu:


Da Vinci Kanalı olarak çocukların ve insanoğlunun bilgiye ve yeni şeyler keşfetmeye olan ilgisini artırmayı hedefliyoruz. Bu misyonumuzu eğlenceli, düşündürücü ve eğitici içeriklere hem televizyon hem mobil cihazlardan kolay erişim sağlayarak izleyicilere uygun bir multi-medya ortamı sunarak gerçekleştiriyoruz.

Dünya’nın önde gelen pedagogları ve çocuk programları içerikleri geliştiricileri tarafından hazırlanan Da Vinci programları, Türkiye’deki çocukların yepyeni bir görsel tecrübe edinmesini, Dünya’nın nasıl işlediğini öğrenmesini ve en önemlisi aile içindeki paylaşımı sağlayarak bunun zevkine ailece varmalarına yönelik hazırlanmaktadır. Türksat Kablo TV izleyicileriyle 2013’den bu yana kurduğumuz güven ve eğitim bağını yeni içeriklerimizle güçlendirmeye devam edeceğimiz için çok mutluyuz.

Kablo TV'ye Yeni İçerikler Eklendi

Türksat Kablo TV Genel Müdürü Sayın Cenk ŞEN ise şunları söyledi:

Türksat Kablo TV olarak amacımız her zaman müşterilerimize kaliteli içeriği hızlı ve ekonomik bir şekilde sunmaktır. Bu bağlamda Da Vinci Televizyon Kanalı’nın içerik zenginliğimize ve kalitemize sağladığı katma değer bizim için çok önemli. Da Vinci’nin teknoloji eğitimlerine ve aile değerlerine verdiği önemle fark yaratan, eğlendirirken öğreten bir içeriğe sahip olması ebeveynlerin çocuklarıyla beraber kaliteli zaman geçirmelerine ve çocukların daha donanımlı bireyler olarak yetişmelerine olanak sağlıyor. Müşterilerimize Da Vinci gibi yenilikçi bir kanalı sunmaktan dolayı çok mutluyuz.

Çocuklar, Da Vinci’nin ödüllü ve binlerce eğitim içeriklerine yeni eklenen “Büyüyünce Ne Olsam?” programında Robot Mühendisliği, Google Yazılım Mühendisliği, YouTube Stüdyo Müdürü, Yapay Zekâ Uzmanı, Uzay Teknisyeni, Adli Tıp Dedektifi, Meteorolog, Su Bilimci ve Spor İstatistikçisi gibi günümüzün ve geleceğin meslekleri hakkında bilgi sahibi oluyor. Ayrıca, “Bilim ve Ötesi” programında modern teknoloji, geleceğin bilimi, sanal gerçeklik, avatar, uzay araştırmaları, roket bilimi ve uzayda yaşam gibi konularla her yaştan izleyiciye hayatlarını olumlu yönde geliştirmenin yolları öğretiliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu