Tiktok Takipçi Satın Al

Jailbreak Nedir, Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Jailbreak nedir, faydaları neler olup bir o kadar da zararları nelerdir? Sizlere bu haberimizde bu konuları değineceğiz işte detaylar!

Jailbreak tam olarak resmi bir kuruluş olmayıp kendilerine Pangu team olarak adlandıran birkaç hacker grubundan oluşmaktadır. Bu ekip Apple tarafından yayınlanan yazılım sürümlerinin açığını bularak daha doğrusu o açıktan girip hackleyerek kullanıcılara sunduğu uygulamayla telefonunuzun neredeyse %90 dan fazlasını kullanır hale getirmektedir.

Jailbreak’in faydaları nelerdir?

Jailbreak’in en önemli faydalarından birisi telefonunuzu istediğiniz şekilde özelleştirebilmenize olanak sağlaması yani bu özelleştirmeler ne olduğunu soracak olursanız menü tasarımından tutun tema, bildirim paneli, uygulamalar vb. Kısacası telefonunuzu baştan yaratabilme şansına sahipsiniz!
Bir diğer faydası da ücretli uygulamalar Jailbreak sayesinde ücretsiz hale geliyor ama bizim tavsiyemiz  ücretli sunulan uygulamaları ücretsiz almak o kişinin emeğini hiç saymaktır yine de karar siz takipçilerimizindir. Sizin düşüncelerinizi yorum olarak bizlere yazabilirsiniz.


Jailbreak Nedir, Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Jailbreak’in zararları nedir?

Jailbreak faydaları gibi zararları da bulunuyor. Peki bu zararlar tam olarak ne gibi kötü sonuçlara yol açar?
Jailbreak Apple’dan ayrı olarak bir grup hacker tarafından geliştirilmekte doğal olarak da Apple’dan izinsiz bir şekilde geliştirip Apple tarafından hiç önerilmeyen bir yazılım. Ayrıca Jailbreak’in başlıca zararlarından biri belki en kötüsü Jailbreak telefonunuza yüklerken kapanma olasılığı eğer böyle bir şey başınıza gelirse kötü bir durumla karşı karşıya kabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu