Tiktok Takipçi Satın Al

İşletmeniz İçin Görseller Bulun

Tanıtım stratejilerinizin hemen hemen her alanında görsellerin yeri vardır. Aşağıda, pazarlamanıza görselleri ve görselleri dahil etmek için en popüler (ve en kolay) yerleri ele alıyoruz.

Tanıtım stratejilerinizin hemen hemen her alanında görsellerin yeri vardır. Aşağıda, pazarlamanıza görselleri ve görselleri dahil etmek için en popüler (ve en kolay) yerleri ele alıyoruz.

Sosyal medyada Hazır Görüntüler

Sosyal medya kesinlikle görüntü ağırlıklı bir ortamdır. Instagram ve Snapchat gibi ağlar pratik olarak görsellere ihtiyaç duyar, ancak Facebook, Twitter, LinkedIn ve diğer markalar da görsellerin ve görsellerin kullanımından büyük fayda sağlar.


İster zaman tünelinizde bir resim yayınlıyor olun ister hesabınızı yeni kapak ve profil fotoğraflarıyla güncelliyor olun, her ağ belirli resim boyutları önerir. Yanlış boyutlar diğer görüntüleri engelleyebileceği veya gönderilerinizin düşük kaliteli olmasına ve dolayısıyla hedef kitlenizin ilgisini çekmemesine neden olabileceğinden, görüntüleri sosyal medya kullanımı için boyutlandırmak önemlidir.

Not: İster fotoğraflanmış ister dijital olarak tasarlanmış olsun, tüm ağlarda aynı tanımlayıcı görüntüleri kullanmaya çalışın. Buna kapak fotoğrafları, profil fotoğrafları, logolar ve daha fazlası dahildir. Takipçileriniz arasında marka kimliği ve farkındalık oluşturmaya yardımcı olur.

E-postalardaki resimler

Müşterileriniz her gün birçok e-posta alıyor. Sizinkini açmayı seçerlerse, etrafta dolaşıp okumalarını istersiniz, değil mi? Doğal.

Görseller bu konuda yardımcı olabilir. İster ürün fotoğrafçılığı, ister marka görselleri veya eğlenceli GIF’ler paylaşıyor olun, resimler içeren e-postalar göndermek, okuyucularınızın ilgisini çekmesini, ilgilenmesini ve e-postanızın amacı hakkında daha iyi bilgi sahibi olmasını sağlayabilir.

Blog yazılarındaki resimler

Blog gönderileri ve makaleler, geleneksel olarak metin merkezli pazarlama çabalarıdır, ancak bu, onların ve okuyucularınızın bazı görsellerden yararlanmayacağı anlamına gelmez. İçeriğinize eklendiğinde, resimler konularınızı gösterebilir, okuyucularınızın ilgisini çekebilir ve aksi takdirde uzun bir metin parçasını canlandırabilir.

Blog gönderisindeki görseller infografikler, açıklayıcı fotoğraflar, ekran görüntüleri veya ürün görselleri olabilir ve herhangi bir blog gönderisi kapak görseli (gönderinin üstünde ve gönderi özetiyle birlikte görüntülenen resim) içeriğin amacını temsil etmelidir.

Ürünler içeren resimler

Yukarıda belirttiğimiz gibi, ürün fotoğrafları tüketicilerin ürünlerinizi seçmesine ve satın almasına yardımcı olabilir veya onları tam tersini yapmaya ikna edebilir. Yüksek kaliteli, profesyonel ürün fotoğrafçılığına yatırım yapmayı düşünün veya en iyi kamera araçlarınızı kullanın. Ürününüz yazılım veya web uygulaması gibi dijitalse, satın aldıktan sonra ürününüzün nasıl göründüğünü göstermek için çok sayıda ekran görüntüsü ve animasyonlu GIF ekleyin.

Yüksek kaliteli görüntüler arıyorsanız, dünyanın en büyük stok fotoğraf topluluğu ve uygun fiyatlarla yüksek kaliteli dijital görüntülerin güvenilir bir sağlayıcısı olan Dreamstime’a göz atın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu