Tiktok Takipçi Satın Al

Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Engelleme işlemleri şuan hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlar için aktif olarak yapılabilen işlemler durumuna gelmiştir.

Reklam engelleme nasıl yapılır bunu anlattık. Birçok internet sitesinin en önemli gelir kaynakları ve maddi kazanç unsurları site üzerine aldıkları reklamlar ve reklam uygulamalarıdır. Yine aynı durum mobil web siteleri ve uygulamaları içinde direk olarak geçerli bir durumdur.


Reklamlar internet dünyası içinde şuan çok fazla kullanılan ve neredeyse yüzlerce farklı şekilde işletilen bir bütün olarak görülmektedir. Fakat bazı kullanıcılar reklam izlemek istemedikleri için bu reklamları hem bilgisayarlar hem de mobil aletler üzerinden engelleme yoluna gitmektedirler. Engelemme ile farklı ve değişik yollarla yapılabilen ve hemen herkesin yapabileceği kolaylıkta işlemler bütünü olarak ortaya çıkmaktadır.

Reklam Engelleme Yolları Nelerdir?

Öncelikli olarak bu yolların seçiminde önemli bir unsur hangi platform üzerinde reklamların engellenmek istendiği konusudur. Çünkü mobil cihazlarda ve kişisel bilgisayarlarda internet reklam engelleme ve reklam gösterimini sonlandırma eylemleri değişiklik göstermektedir. Bilgisayarlarda reklam engellemek için yapılacak olanlar ise şunlardır.

Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

İlk yol Choreme ya da Mozilla tarayıcılarına eklenecek reklam eklentileri yoludur. Bu yolla hiçbir web sitesi reklam gösteremez ve bu sayede reklamlar engellenmiş olur. Diğer bir yol ise Opera gibi tarayıcılar kullanmaktır çünkü opera kendi içinde dâhili bir reklam engelleyicisi eklentisi bulundurmaktadır. Ekstradan bir eklenti yüklemeye gerek yoktur.

Mobil cihazlarda ise yine dahili bir engelleme eklentisi bulunan tarayıcılar kullanılabilir ya da telefon ve cihaz ayarları kısmından reklamlar özel olarak engellenebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu