Tiktok Takipçi Satın Al

iRobot’tan Yazlıklara Gidenler İçin Etkili Temizlik Önerileri

Akıllı robot süpürge ve paspaslarıyla, tüm dünyada 40 milyondan fazla kullanıcının hayatını kolaylaştıran Amerikan markası iRobot, yazlıklarına gidenler için temizlik önerileri hazırladı. İşte robot süpürgelerden daha etkili sonuç alınmasını sağlayacak öneriler ve yazın vaktinizi temizlik yerine tatile ayırmanız için sunulan fırsatlar…,

Okulların kapanması ve tatil dönemi yaklaşırken yazlıklara gidiş başlıyor. Kışın kapalı tutulan yazlık evlerin temizlik süreçlerinde en yakın destekçiniz iRobot olacak. Roomba i7, i7+, j7, j7+ ve s9+ sahipleri isterlerse robot süpürgelerini yazlıklarına taşıyabilir, 10 kata kadar harita kaydetme özelliği sayesinde farklı evlerde kullanım sağlayabilirler. Yazlıklarına yeni robot süpürge almayı düşünenler ise iRobot sitesinde başlatılan “Yaza Merhaba” kampanyası kapsamında robot süpürge ve robot paspaslarda %25’e varan indirimden faydalanabilirler.

İşte iRobot’un yazlıklarda etkili temizlik için önerileri:


iRobot’tan Yazlıklara Gidenler İçin Etkili Temizlik Önerileri

  • Evinize En Uygun Akıllı Robotu Seçin: Evinizin kat sayısına ve temizlik beklentilerinize göre tercih edilecek model farklıdır. Evinize ve isteklerinize en uygun Roomba robot süpürgeyi seçmek için irobot.com.tr web sitesinin ürün karşılaştırma özelliğinden faydalanabilirsiniz.
  • Şarj İstasyonunun Konumu Çok Önemli: Roomba robot süpürgenin kullanım aşamasında Home Base Şarj İstasyonunun konumu çok önemlidir. Şarj istasyonu evin orta bir noktasında, sabit bir duvara dayalı, sağında ve solunda yaklaşık 1-2 metre boşluk olacak şekilde konumlandırılmalıdır.
  • Robot Süpürge Uzun Süre Sonra Tekrar Çalıştırılacağı Zaman: Robot süpürgeler, uzun süre kullanım dışı kaldığı ve şarj edilmediği dönemlerden sonra ilk süpürme görevi öncesi 180 dakika süreyle şarj edilmeye ihtiyaç duyar. Robot süpürge uzun zamandır kullanılmasa dahi toza maruz kalmış olabilir. Bu yüzden, ilk süpürme görevi öncesinde robot süpürgenin şarj temas noktaları ve sensörleri hafif nemli bir bezle silinmeli, alttaki çift kauçuk fırça ve yan fırçada birikmiş toz mevcutsa aynı işlem tekrar edilmelidir. Bu adımlardan sonra zemin temizliği Roomba robot süpürgeye bırakılıp, yaz tatilinin tadı çıkarılabilir.
  • Robot Süpürge Ve Robot Paspaslar Hangi Sıklıkta Kullanılmalı? Kişisel tercihe göre uygulama üzerinden haftalık temizlik rutinleri oluşturulabilir veya robota sadece aile bireyleri evde yokken çalışması için komut verilebilir. Cihazın kullanım ömrü açısından tavsiye edilen kullanım şekli, robotun uzun süreli kullanım dışı kalacağı süreler dışında, sürekli olarak şarja takılı bulunmasıdır. Bunun yanı sıra robot süpürge eğer belli bir alana veya odaya yönlendirildiyse, şarj istasyonu ile seçilen alan arasında robot otomatik olarak tasarruf modunda çalışacaktır.
  • Farklı Mekanları Ve Farklı Zeminleri Temizlerken Kullanıcılar Nelere Dikkat Etmeli? iRobot Roomba akıllı robot süpürgeler birbirine zıt yönde hareket eden çift fırça sistemi sayesinde özellikle halılarda üstün performans gösterir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir konu halının yüksekliğidir, çünkü Roomba robot süpürgeler 2 cm yüksekliğe kadar olan eşikleri geçebilirler. Roomba robot süpürgeler ayrıca fayans, ahşap, mermer gibi farklı sert zeminleri süpürmeye de çok uygundur. Bu zeminleri süpürme sonrası Braava robot paspas ile silmek de mümkündür. Birbiri ile uygulama üzerinden otomatik haberleşebilen Roomba robot süpürgeler ve Braava robot paspaslar sayesinde evleri silip süpürmek için tek bir tuşa basmak yeterlidir.
  • Temizliği Daha Etkin Hale Getirecek Aksesuarlar: Temizlik sürecinde, alerji, astım gibi sağlık problemi yaşayan kullanıcılar için en önemli noktalardan biri CleanBase otomatik kir boşaltma istasyonuna sahip modelleri tercih etmek olacaktır. Roomba i5+, i7+, j7+ ve s9+ modelleri toz haznelerini kendileri boşaltarak, kullanıcının tozla temasını sıfıra indirirler. Aynı zamanda Otomatik Kir Boşaltma İstasyonunda bulunan kilitli alerjen torbaları havada bulunan alerjen maddelerini %99’a kadar hapseder ve yaşam alanınızda her zaman temiz hava olmasını sağlar.
  • Bebek, Evcil Hayvan Gibi Evin Meraklı Üyelerine Karşı Kullanıcılar Ne Tür Önlemler Almalı? Bebekler ve evcil hayvanlar robot süpürgeyi tuşlarına basarak durdurabilir ve bu istenmeyen durumlara yol açabilir. Evde gezinen meraklı dostlar ve evin keşfetmeyi seven küçük üyeleri için Roomba i / s / j serisi robotlarda çocuk ve evcil hayvan kilidi, iRobot Home uygulaması aracılığıyla aktif edilebilir, böylece tüm tuşlar kilitlenir ve güvenli temizlik devam eder.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu