Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone’larda RAM Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde iPhone kullanıcılarının Ram temizleme işlemini nasıl yapacağınızı anlattık.

RAM’in açılımı ‘Random Access Memory’ yani, ‘Rastgele Erişilebilir Bellek’ anlamına gelir. iPhone’da anlık olarak çalıştırdığınız uygulamalar ve yaptığınız işlemler ile ilgili bilgiler RAM diye adlandırılan bu geçici bellek bölümünde tutulur. RAM temizleme işlemi ile kolayca bu belleği temizleyebilirsiniz. Girmiş olduğunuz internet siteleri, şifreleriniz, küçük fotoğraflar ve dosyaların saklanmasını sağlayan ve ileride lazım olması halinde aynı verilerin hızlı bir şekilde tekrardan kullanılmasına olanak sağlayan önbellekleme teknolojisi uzun yıllardır hayatımzıda.


iPhone’larda da bulunan bu teknoloji, zaman zaman gereksiz şekilde fazla dosyayı saklıyor ve cihazın yavaşlamasına sebep oluyor. Bu gibi durumlarda da akla hemen RAM temizleme işlemi geliyor. iPhone’un yerleşik saklama alanı ile RAM aslında aynı görevi görüyor, ancak RAM’deki bilgilere ulaşabilmeniz ve bilgileri işleyebilme hızınız iPhone’un yerleşik saklama alanına göre daha hızlı olur. RAM’de saklanan verileriniz geçici olarak saklanıyor ve RAM temizleme gibi bir durumda görünürde hiçbir şey değişmiyor ancak iPhone’un performansı hissedilebileceğiniz derecede artar. Aslında iOS bunu otomatik olarak gayet güzel şekilde yapıyor ama bazı zamanlar elle RAM temizlemek gerekebilir.

iPhone'larda RAM Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone’da RAM Temizlemek Sorun Yaratır Mı?

İphone’undaki düşük performanstan şikayetçi olup RAM Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır? sorusunu merak eden kullanıcılar aynı zamanda RAM temizliğinden korkuyorlar. RAM temizleme işlemi performansınızın artmasını önemli ölçüde desteklerken telefonunuza bir zarar vermez ve aynı zamanda veri kaybına da sebep olmaz.

iPhone’larda RAM Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle uyut/uyandır düğmesine basılı tutun ve kapatma ekranını gördüğünüzde düğmeyi bırakın. Ana ekran düğmesine basılı tuttun ve birkaç saniye içerisinde ekran boş görünecek ve ardından ana ekrana geri döneceksiniz. Ve artık iPhone’unuzun RAM i temizlenmiş durumda.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu