Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone’da Ses Kontrolü Nasıl Açılır?

iPhone ses kontrolü nasıl açılır? Apple, ürünlerini başka türlü kullanamayan müşterileri için bir ton erişilebilirlik özelliği oluşturma konusunda gurur duyan bir şirkettir.

Apple’ın iOS 13 güncellemesinde sunduğu yeni erişilebilirlik özelliklerinden biri, yeni ve daha robot Ses Kontrolü şeklinde geliyor.


Adından da anlaşılacağı gibi, iOS kullanıcılarının cihazlarının çeşitli yönlerini kontrol etmek için seslerini kullanmalarına izin verecek, ancak bundan daha fazlası olacak. Siri, kullanıcıların uygulamaları başlatmasına, mesaj göndermesine ve anımsatıcıları ayarlamasına izin verirken, iOS 13’teki Sesle Kontrol bundan daha fazlasını yapabilecek.

Bir erişilebilirlik özelliği olarak oluşturulmuş olmasına rağmen, oldukça eğimli ve yeterince eğimli olsanız bile, onu bir tur atmaya devam edebilirsiniz ve işte böyle açabilirsiniz. Peki iPhone ses kontrolü nasıl açılır?

iOS 13’ün ses kontrolü nasıl açılır?

  • Ses Kontrolü’nü ilk kez kullanıyorsanız, ayarlamanız gerekecektir.

iPhone'da Ses Kontrolü Nasıl Açılır?

  • Ayarlara Git
  • Erişilebilirliği Seç
  • Ses Kontrolüne dokunun
  • Ses Kontrolü Ayarla üzerine dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.

iPhone'da Ses Kontrolü Nasıl Açılır?

  • Ekranlardan geçtikten sonra, indirme işlemi başlayacaktır.
  • İndirme işlemi tamamlandığında, durum çubuğunuzda mavi bir mikrofon simgesi göreceksiniz. Bu, Ses Denetimi’nin şu anda komutlarınızı dinlediğini bilmenizi sağlar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu