Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone ve iPad Kullanıcılarına Google ve Microsoft’tan Kötü Haber

Google ve Microsoft’un oyun bulutu hizmetleri iOS’ta kullanılamayacak.

The Verge raporlarına göre, Google ve Microsoft’un bulut oyun hizmetleri, App Store politikalarını ihlal ettikleri için Apple cihazlarında kullanılamıyor olacak.


Bu tür hizmetler, masaüstü ve konsol oyunlarını tabletlerde, akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda çalıştırmanıza izin verir. Bir kişi, mevcut oyunların bir kataloğunu açan bir uygulamaya erişim sağlamak için ödeme yapar. Cihaza sadece görüntü yayınlanır, bu nedenle cihazların teknik özelliklerinin önemi yoktur.

Bunun nedeni, bu hizmetlerin, kullanıcıların Apple’ın ayrı güvenlik incelemesini geçmeyen üçüncü taraf oyunları başlatmasına ve oynamasına izin vererek App Store politikalarını ihlal etmesidir. Mağaza kurallarına göre, kullanıcı tarafından başlatılan tüm uygulamaların bu kontrolü geçmesi gerekmektedir.

iPhone ve iPad Kullanıcılarına Google ve Microsoft'tan Kötü Haber

Rezonans, xCloud’un yaklaşan lansmanının arka planında yükseldi. Microsoft, uygulamayı iOS üzerinde test etmeyi bıraktığını duyurdu ve yalnızca 15 Eylül’de Android’de görüneceğini açıkça belirtti. Şirket bu kararın nedenlerini açıklamadı ve kısa bir süre sonra Apple bir açıklama yaptı.

Şirket, hizmeti iPhone kullanıcılarına sunmak için diğer seçenekleri değerlendireceğini söyledi. Son zamanlarda teknoloji şirketleri Apple’ı App Store kuralları için eleştirdi. Örneğin Telegram, Spotify ve Kobo mağaza hakkında şikayette bulundu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu