Tiktok Takipçi Satın Al

2020 Yılı İtibariyle WhatsApp Bazı Akıllı Telefonlarda Çalışmayacak!

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp 2020 yılından itibaren eski model akıllı telefonlardan desteğini çekeceğini açıkladı.

WhatsApp, her yıl olduğu gibi 2020’de sunulan yeni özellikleri karşılayamayan bazı eski cihazları desteklemeyi durduracağını söyledi.


WhatsApp, hiç şüphe yok ki dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından birisidir. WhatsApp’ı ister arkadaşlarınızla, ister ailenizle isterseniz işiniz için iletişim kurmak amacıyla kullansanız da kullanıcı deneyimini optimize etme hedefiyle başta Instagram olmak üzere kardeş uygulamalardan genellikle ‘çalınan’ yeni özellikleri sürekli olarak entegre eder. Bu yüzden 2020’den itibaren WhatsApp’ın artık getirdiği yenilikleri kaldırmayacağından dolayı bazı eski model akıllı telefonlardan desteğini çekme kararı aldı.

2020 Yılı İtibariyle WhatsApp Bazı Akıllı Telefonlarda Çalışmayacak!

Şirket blogunda paylaştığı yazı ile aşağıda yer alan platformlar üzerinden yeni bir hesap açamayacak veya mevcut hesabını doğrulamanın mümkün olmayacağını duyurdu:

  • Android 2.3.7 Gingerbread ve önceki sürümler (1 Şubat 2020’den itibaren desteklenmeyecek)
  • iOS 8 ve öncesi (1 Şubat 2020’den itibaren desteklenmeyecek)

Bu durum teorik olarak zaten bir hesabınız varsa uygulamayı kullanmaya devam etmenin mümkün olacağı anlamına geliyor fakat bazı özelliklerin her zaman çalışmayı durdurabileceğini veya sınırlı bir şekilde kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Mesela Windows Phone olarak bilinen işletim sistemini kullanıyor ve eğer WhatsApp kullanmak isterseniz telefonunuzu değiştirmeniz gerekebilir. 1 Ocak 2020’den itibaren Windows Phone artık WhatsApp desteğini almayacak.

WhatsApp’ın her yeni yılda bazı platformları desteklememeye karar vermesinin nedeni, kullanan kullanıcının sınırlı sayıda olması ve cihazların teknik özelliklerinin yeni özellikler ile uyumlu çalışmasının imkansızlığıdır.

Şimdilik Android 4.0.3 ve sonraki sürümleri, iOS 9 ve sonraki sürümleri veya KaiOS 2.5.1 ve sonraki sürümleri olan bir cihazınız varsa, WhatsApp’ı bir yıl daha kullanabilirsiniz eğer söz konusu versiyonlardan önce bir cihaza sahipseniz yeni bir akıllı telefon satın almayı düşünebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu