Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

YouTube Arka Planda Çalma Nasıl Yapılır? (Ücretsiz)

Telefonda YouTube arka planda oynatma...

YouTube arka planda çalma işlemi nasıl yapılır? Şüphesiz ki dünyanın en popüler video izleme kanalı olarak karşımıza YouTube çıkmaktadır.

Akıllı telefonlarında hayatımıza hızlı bir şekilde girmesi ile birlikte bilgisayar yerine telefonlardan müzik dinlemek veya video izlemek daha sık tercih edilmektedir.  Bu efsanevi video kanalını telefonlarda tam istenildiği gibi kullanamamak can sıkıcı olabilir.


Telefonda YouTube arka planda oynatma işlemini yapamayan kullanıcılar için güzel bir araştırma yaptık ve arka planda nasıl çalabileceğiniz yönünde bazı yöntemlere ulaştık. Hem Android hem de IOS işletim sistemini destekleyen telefonlarda birkaç basit yöntem ile arka planda müzik çalmasını sağlamak çok daha kolay olacak.

YouTube Arka Planda Çalma Nasıl Yapılır?

Android Telefonda Youtube Arka Planda Oynatma

Aslına bakarsanız hiçbir yönteme başvurmadan YouTube videolarını arka planda çalabilirsiniz fakat bunun için ücretli olarak abone olmanız gerekmektedir. Bizler ise sizlere hem daha basit yöntemleri hem de ücretsiz olanlarını sunuyoruz. Android telefonda YouTube arka planda oynatma işlemini yapabilmeniz için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • İlk olarak Google Chrome tarayıcınız üzerinden YouTube mobil uygulamasına giriş yapınız.
  • Uygulamayı mobil yerine masaüstünden devam etmek istiyorum şeklinde seçmeniz gerekmektedir.
  • İstediğiniz videoyu açtıktan sonra uygulamadan çıkış yapınız. Ekranı aşağı doğru kaydırarak kontrol panelini açınız ve burada yer alan oynatıcıyı başlat kısmını seçiniz. Sonrasında siteden çıkış yapabilirsiniz. Bu şekilde arka planda dinlemeye başlayacaksınız.

YouTube Arka Planda Çalma Nasıl Yapılır? (Ücretsiz)

iOS Telefonda YouTube Arka Planda Oynatma

iPhone telefonlarda da arka planda müzik dinleyebilirsiniz. iOS telefonda YouTube arka planda oynatma yapabilmeniz için şu adımları doğru bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Dolphin Browser uygulamasını öncelikle indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemini tamamladıktan sonra YouTube sitesine giriş yapınız.
  • Ardından dinlemek istediğiniz bir videoyu açıp uygulamadan çıkışınızı gerçekleştiriniz.
  • Ekranı yukarı doğru kaydırıp kontrol panelinde yer alan oynatıcıyı başlat bölümüne basmanız yeterli olacaktır. Sonrasında uygulamadan çıkış da yapsanız arka planda çalmaya devam edecektir.

Android telefonlarda olduğu gibi çok kolay olmasa da yine de gerekli programı indirdikten sonra Ios telefonlarda da arka planda keyifli bir şekilde YouTube müziklerini dinleyebiliyorsunuz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu